SUKCES SPORTOWY – REPREZENTACJA LZPN U15 DZIEWCZĄT Z AWANSEM DO OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY!

30 maja 2023

W dniach 27-28 maja 2023 roku w Masłowie i w Górnie  na terenie Świętokrzyskiego ZPN  odbył się IV Turniej Reprezentacji WZPN U15 dziewcząt (zawodniczki r. 2008-2009). Nasza reprezentacja w trzech meczach turniejowych zanotowała dwa zwycięstwa oraz jedną porażkę, co dało upragniony awans do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Po turnieju obszernego komentarza udzielił nam trener reprezentacji LZPN Sebastian Kowiński. Zapraszamy do lektury.

Przed IV turniejem reprezentacji WZPN w ramach eliminacji do OOM w kategorii U15 zajmowaliśmy
2 miejsce dające nam awans, jednakże mieliśmy tylko 3 punkty przewagi nad Łódzkim ZPN.

Pierwszy mecz w tym turnieju rozgrywaliśmy z Świętokrzyskim ZPN, mecz rozpoczął się dla nas bardzo dobrze, bo już w 2 minucie po prostopadłym podaniu ze środka pola w sytuacji sam na sam z bramkarką gospodarzy turnieju znalazła się Wiktoria Skrzypczak, która pewnym strzałem dała nam prowadzenie. Po tej bramce to przeciwniczki przejęły inicjatywę na boisku i co chwilę stwarzały duże zagrożenie pod naszą bramką, jednak w naszej bramce świetnie spisywała się Oliwia Szymanek. Niestety pod koniec pierwszej połowy po rzucie rożnym wykonywanym przez rywalki piłka wylądowała w naszej bramce i do przerwy mieliśmy wynik 1:1. Druga część gry to już pełna dominacja oraz kontrola z naszej strony, po raz kolejny piłkę ze środka pola otrzymała Skrzypczak która uderzeniem z 16 metra umieściła piłkę w bramce rywalek. Do końca meczu mieliśmy jeszcze kilka dobrych sytuacji, jednak brakowało ostatniego podania lub skuteczności. Mecz zakończył się korzystnym dla naszej reprezentacji wynikiem 2:1.

W drugim meczu przyszło nam się zmierzyć z Mazowieckim ZPN, który miał już zapewniony awans do OOM. Pierwsze fragmenty gry to wysoki pressing w naszym wykonaniu oraz dobra gra. W 5 minucie meczu mieliśmy dobrą okazję na strzelenie bramki, po dobrym pressingu blisko otwarcia wyniku była Martyna Rodak, niestety chwilę później przeciwniczki po dobrze wykonanej kontrze wyszły na prowadzenie. Po stracie bramki w nasze poczynania wkradło się dużo nerwowości zaczęliśmy popełniać proste błędy co wykorzystał nasz przeciwnik strzelając nam jeszcze 3 bramki.

Przed ostatnim meczem spadliśmy na 3 miejsce w tabeli, jednakże mając tyle samo punktów co Łódzki ZPN. To właśnie z tą reprezentacją przyszło nam się zmierzyć w ostatniej kolejce
w bezpośrednim meczu. Wiedzieliśmy, że tylko wygrana da nam awans do finału OOM, w którym wystąpi 8 najlepszych reprezentacji Woj. ZPN.

Na ten mecz nie potrzeba było specjalnie motywować dziewczyn, które wiedziały jaka jest stawka tego meczu. Od początku spotkania byliśmy stroną lepszą, która dominowała na boisku, przy okazji widać było u dziewczyn dużą radość z gry. Bramkę po fantastycznym strzale w okienko zza 16 metra strzeliła Wiktoria Skrzypczak. W pierwszej odsłonie mieliśmy jeszcze kilka niezłych sytuacji, ale do przerwy schodziliśmy do szatni przy wyniku 1:0. Drugą  część gry zaczęliśmy podobnie do tej pierwszą, odważna gra w akcjach ofensywnych oraz mądra i pewna gra w obronie przełożyła się na drugą bramkę, którą strzeliła Zuzanna Denis, strzałem z narożnika szesnastki, a  piłka ponownie wylądowała w samym okienku bramki przeciwniczek. Do końca meczu kontrolowaliśmy przebieg spotkania i mecz zakończył się wynikiem 2:0. Po ostatnim gwizdku sędzi zapanowała wielka radość, Lubelski ZPN  po 7 latach awansował do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży!! Po kilku dniach przerwy rozpoczniemy przygotowania do Olimpiady.

Z tego miejsca chciałbym pogratulować oraz podziękować zawodniczkom, które miały ogromny wkład na ten sukces, wykonały fantastyczną pracę i w pełni zasłużyły na ten wynik/sukces, podziękowania należą się także klubom i trenerom z których wywodzą się zawodniczki – podsumował trener Sebastian Kowiński.

W eliminacjach wystąpiły następujące zawodniczki z klubów LZPN:

Oliwia Szymanek – GKS Górnik Łęczna/ poprzednio DKS Gaudium Zamość
Łucja Dębska – MOSiR Lubartów
Emilia Walczak – GKS Górnik Łęczna
Anna Raczyńska – Stowarzyszenie Perły Lublin/ poprzednio KS Sokół Konopnica, KKP Unia Lublin