POZNALIŚMY PÓŁFINALISTÓW PUCHARU POLSKI NA SZCZEBLU WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO W SEZONIE 2019/2020

Data wydarzenia: 23 lipca 2020, godz: 13:18
23 lipca 2020

22 lipca (środa) 2020 r. odbyły się mecze finałowe Bialskopodlaskiego Pucharu Polski, Chełmskiego Pucharu Polski i Lubelskiego Pucharu Polski. Po emocjonujących spotkaniach do kolejnej fazy awansowały: LKS Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski, ChKS Chełmianka Chełm i Motor Lublin SA. Pierwszego półfinalistę Pucharu Polski na szczeblu województwa lubelskiego w sezonie 2019/2020 poznaliśmy już w ubiegłym tygodniu. Z gry w finale Zamojskiego Pucharu Polski zrezygnował KS Hetman Zamość, a tym samym promocję do następnego etapu uzyskał MKS Unia Hrubieszów.

ZADECYDOWAŁY RZUTY KARNE

Jako pierwsi na boisko wybiegli piłkarze Orląt-Spomlek Radzyń Podlaski i Podlasia Biała Podlaska. W regulaminowym czasie gry kibice zgromadzeni na stadionie przy ul. Warszawskiej 77 w Radzyniu Podlaskim nie obejrzeli bramek, a o rozstrzygnięciu tej rywalizacji musiała zadecydować seria rzutów karnych. Największym pechowcem tej części meczu okazał się Mateusz Golba (Podlasie), który z jedenastego metra trafił w słupek bramki strzeżonej przez Bartosza Klebaniuka. Decydujący o zwycięstwie gospodarzy rzut karny na gola zamienił Maciej Wojczuk. Po spotkaniu piłkarze obu drużyn zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami. Ufundowany przez Lubelski Związek Piłki Nożnej puchar za zwycięstwo w rozgrywkach Bialskopodlaskiego Pucharu Polski zawodnikom z Radzynia Podlaskiego wręczył Witold Wójtowicz (członek Zarządu LZPN i prezes BOZPN).

Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski – Podlasie Biała Podlaska 0:0, rzuty karne 5:4

Orlęta: Klebaniuk – Idzikowski (46′ Nowosadko), Chyła, Kursa, Szymala, Syryjczyk (74′ Kuźma), Kamiński, Kot, Rycaj (46′ Wojczuk), Kobiałka, Kalita.
Trener: Artur Bożyk.

Podlasie: Krasowski – Marczuk, Jemioł, Kosieradzki, Całka, Zabielski, Nieścieruk (77′ Mierzwiński), Szabaciuk, Andrzejuk, Gmitruk, Martynek (60′ Golba).
Trener: Władimir Geworkian.

Żółte kartki: Patryk Szymala – Władimir Geworkian (trener).
Czerwona kartka: Mateusz Chyła 74′ (Podlasie).
Sędziowali: Arkadiusz Wróbel (główny), Patryk Zielant, Sebastian Ignaciuk (asystenci).

BEZ NIESPODZIANKI W KRASNYMSTAWIE

W meczu o Chełmski Puchar Polski Start Krasnystaw zmierzył się z Chełmianką Chełm. Faworyzowani goście swoją przewagę udokumentowali w końcowym fragmencie pierwszej połowy. Strzelanie rozpoczął Michał Wołos, następnie trafił Paweł Myśliwiecki, a chwilę przed przerwą rezultat premierowej odsłony ustalił Grzegorz Bonin. Myśliwiecki i Bonin łupem bramkowym podzielili się również po przerwie. Podopieczni Jana Konojackiego zwyciężyli ostatecznie aż 5:0. Po spotkaniu piłkarze obu drużyn zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami. Ufundowany przez Lubelski Związek Piłki Nożnej puchar za zwycięstwo w rozgrywkach Chełmskiego Pucharu Polski zawodnikom z Chełma wręczyli Ryszard Nilipiuk (członek Zarządu LZPN) oraz Sławomir Kuźmicki (przewodniczący Wydziału Gier ChOZPN).

Start 1944 Krasnystaw – Chełmianka Chełm 0:5 (0:3)
Bramki: Michał Wołos 36′, Paweł Myśliwiecki 40′, 47′, Grzegorz Bonin 45′, 66′

Start: Janiak – Lenard, Saj, K. Kowalski (46′ Tor), Dworucha, Chariasz, Jaroszek (84′ Kabasa), Wojciechowski, A. Kowalski (86′ Frącek), Wójtowicz (72′ Kondraciuk), Florek (1′ Ciechan).
Trener: Marek Kwiecień.

Chełmianka: Ciołek – Wołos, Salewski (60′ Kożuchowski), Kanarek (66′ Maliszewski), Myśliwiecki (69′ A. Brzozowski), Więcaszek (46′ Wawryszczuk), Grądz (46′ Kotowicz), Bonin, Brzyski, Bednara, Skoczylas (69′ Duduś).
Trener: Jan Konojacki.

Żółte kartki: Bartłomiej Dworucha, Karol Wojciechowski.
Sędziowali: Adrian Pukas (główny), Kamil Marzec, Izabela Malinowska (asystenci).

PIŁKARSKIE SZACHY PRZY ALEJACH ZYGMUNTOWSKICH

Na koniec pucharowej środy na stadionie przy Alejach Zygmuntowskich w Lublinie miejscowy Motor rywalizował z Avią Świdnik. Pierwsza połowa tego spotkania nie przyniosła bramek. Oba zespoły nieco większe ryzyko zaczęły podejmować w drugiej odsłonie. „Złotego” gola w 73. minucie gry zdobył Tomasz Swędrowski i trofeum pozostało w Lublinie. Po spotkaniu piłkarze żółto-biało-niebieskich otrzymali pamiątkowe medale oraz puchar za zwycięstwo w rozgrywkach Lubelskiego Pucharu Polski. Nagrody wręczyli Zbigniew Bartnik (prezes LZPN) oraz Tadeusz Łapa (wiceprezes LZPN). Medali nie odebrali zawodnicy Avii, którzy bezpośrednio po zakończeniu meczu zeszli do szatni. Po interwencji krążki ostatecznie trafiły jednak do piłkarzy III-ligowca, jednak już po zakończeniu ceremonii.

Motor Lublin – Avia Świdnik 1:0 (0:0)
Bramka: Tomasz Swędrowski 73′

Motor: Madejski – Michota, Grodzicki, Cichocki, Nowak, Duda, Kumoch (90+3′ Darmochwał), Kunca (72′ Wójcik), Swędrowski, P. Ceglarz (89′ M. Król), Ropski.
Trener: Mirosław Hajdo.

Avia: Sobieszczyk – Kuliga, Kursa, Mykytyn, Niewęgłowski, Maluga, Mroczek, Uliczny, Mroczek, E. Ceglarz (75′ Szpak), Białek.
Trener: Łukasz Mierzejewski.

Żółte kartki: Marcin Michota x2, Sławomir Duda, Filip Wójcik – Łukasz Mierzejewski (trener), Rafał Kursa x2.
Czerwone kartki: Marcin Michota 89′ (Motor) – Rafał Kursa 83′ (Avia).
Sędziowali: Michał Wasil (główny), Rafał Wójcik, Przemysław Wąsik (asystenci).