27 stycznia br. w hali Politechniki Lubelskiej (ul. Nadbystrzycka 36) odbyły się finały wojewódzkie eliminacji do turnieju finałowego o Puchar Prezesa PZPN w województwie lubelskim w kategoriach U-11 (r. 2009 i młodsi) i U-12 (r. 2008 i młodsi). W pierwszym turnieju zwyciężył Motor Lublin (w kategorii U-11), natomiast drugi turniej wygrał AP-TOP 54 Biała Podlaska (w kategorii U-12). Te dwa zespoły reprezentować będą województwo lubelskie w turniejach finałowych o Puchar Prezesa PZPN, które odbędą się w dniach 15-16 lutego 2020 r. w Warszawie.
W obu turniejach finałowych do rywalizacji przystąpiły najlepsze zespoły turniejów eliminacyjnych rozgrywanych w Lubelskim Związku Piłki Nożnej (10 powiatów) oraz w Oddziałach LZPN w Białej Podlaskiej, Chełmie i Zamościu.
Turniej w kategorii U-11 (r. 2009 i młodsi) wygrał Motor Lublin (trener: Jarosław Grajper). Żółto-biało-niebiescy duży krok do triumfu zrobili już w pierwszym spotkaniu, pokonując Górnika Łęczna (trener: Andrzej Chlebowicz) 2:1. Zielono-czarni prowadzili przez większą część meczu, ale końcówka należała do podopiecznych Jarosława Grajpera. Drugie miejsce zajął AMSPN Hetman Zamość (trener: Mariusz Kycko). Zamościanie wygrali cztery pojedynki, ulegając tylko Motorowi. Na najniższym stopniu podium uplasował się Górnik Łęczna. Trenerzy zespołów uczestniczących w rozgrywkach za najlepszego zawodnika uznali Tomasza Stachorzeckiego (Górnik Łęczna). Najlepszym bramkarzem wybrano Aleksandra Lembrycha (Motor Lublin).
Turniej w kategorii U-12 (r. 2008 i młodsi) wygrał AP-TOP 54 Biała Podlaska. Zawodnicy trenera Bogusza Sucheckiego wyszli z grupy z drugiej lokaty, ustępując miejsca jedynie Motorowi Lublin (trener: Michał Łuczak). W półfinale rywalem zespołu z Białej Podlaskiej był BKS Lublin (trener: Patryk Niezbecki). Bramka Wiktora Bobrowskiego zadecydowała o awansie TOP-u do finału. Po niezwykle emocjonującym spotkaniu pierwszy klub Sebastiana Szymańskiego (reprezentant Polski, zawodnik Dynama Moskwa) pokonał Motor 3:2. W meczu o trzecie miejsce Górnik Łęczna (trener: Jacek Tymosiak) po serii rzutów karnych okazał się lepszy od BKS-u Lublin (w regulaminowym czasie gry padł wynik 2:2). Najlepszym zawodnikiem zmagań wybrano Juliusza Rafalskiego (AP-TOP 54 Biała Podlaska). Za najlepszego bramkarza uznany został Cyryl Bolesta (AP-TOP 54 Biała Podlaska).
Motor Lublin i AP-TOP 54 Biała Podlaska reprezentować będą Lubelski Związek Piłki Nożnej w turniejach finałowych o Puchar Prezesa PZPN, które odbędą się w dniach 15-16 lutego 2020 r. w Warszawie.
AMSPN Hetman Zamość – UKS Niedźwiadek Chełm 1:0
Bramka: Filip Cieśla 9′
Górnik Łęczna – Motor Lublin 1:2
Bramki: Tomasz Stachorzecki 4′ – Wiktor Samonek 9′, Maciej Litwińczuk 11′
AF Głusk – AP-TOP 54 Biała Podlaska 1:1
Bramki: Piotr Kowalczyk 5′ – Szymon Tokarski 10′
AMSPN Hetman Zamość – Motor Lublin 1:2
Bramki: Kamil Puzio 6′ – Damian Szalast 1′, Błażej Stefańczyk 4′
AP-TOP 54 Biała Podlaska – UKS Niedźwiadek Chełm 0:1
Bramka: Maksymilian Kloc 11′
Górnik Łęczna – AF Głusk 2:0
Bramki: Tomasz Stachorzecki 5′, Kacper Stachorzecki 8′
AMSPN Hetman Zamość – AP-TOP 54 Biała Podlaska 3:0
Bramki: Bartosz Bartnik 2′, Kacper Kurkowski (gol samobójczy) 4′, Filip Cieśla 6′
Motor Lublin – AF Głusk 3:0
Bramki: Damian Szalast 5′, 7’, Błażej Stefańczyk 9′
UKS Niedźwiadek Chełm – Górnik Łęczna 0:3
Bramki: Tomasz Stachorzecki 1′, 10’, Natan Mundry 12′
AMSPN Hetman Zamość – AF Głusk 2:1
Bramki: Kamil Puzio 1′, Filip Cieśla 7′ – Wojciech Rusiński 12′
AP-TOP 54 Biała Podlaska – Górnik Łęczna 0:5
Bramki: Tomasz Stachorzecki 1′, Kacper Stachorzecki 3′, 9′, Natan Mundry 6′, Łukasz Seroka 11′
Motor Lublin – UKS Niedźwiadek Chełm 2:0
Bramki: Wiktor Samonek 3′, 5’
AMSPN Hetman Zamość – Górnik Łęczna 1:0
Bramka: Filip Cieśla 8′
AF Głusk – UKS Niedźwiadek Chełm 1:2
Bramki: Szymon Otrocki 3′ – Antoni Oszwa 6′, Maksymilian Kloc 8′
AP-TOP 54 Biała Podlaska – Motor Lublin 2:2
Bramki: Kacper Kondraszuk 5′, Adam Hasiuk 9′ – Damian Szalast 8′, Błażej Stefańczyk 11′
KLASYFIKACJA KOŃCOWA TURNIEJU U-11
FOTORELACJA Z TURNIEJU U-11
Grupa A
UKS Niedźwiadek Chełm – BKS Lublin 0:1
Bramka: Alex Szady 10′
Górnik Łęczna – AMSPN Hetman Zamość 2:1
Bramki: Wiktor Denka 11′, 13’ – Dawid Szczepanek 14′
UKS Niedźwiadek Chełm – Górnik Łęczna 0:3
Bramki: Wiktor Denka 8′, 9’, Ksawery Liborski 11′
AMSPN Hetman Zamość – BKS Lublin 3:2
Bramki: Daniel Konik 8′, 9’, Karol Denkiewicz 12′ – Igor Gąsławski 10′, Franciszek Bielecki 11′
UKS Niedźwiadek Chełm – AMSPN Hetman Zamość 1:1
Bramki: Aleksander Bornus 1′ – Mateusz Konik 15′
Górnik Łęczna – BKS Lublin 0:1
Bramka: Franciszek Bielecki 8′
TABELA
Grupa B
AP-TOP 54 Biała Podlaska – Tomasovia Tomaszów Lubelski 4:0
Bramki: Juliusz Rafalski 3′, 9′, Dawid Wojdat 12′, Natan Piotrowicz 14′
Motor Lublin – Vrotcovia Lublin 3:1
Bramki: Jakub Lenard 6′, Marcel Tama 11′, Maciej Kloc (gol samobójczy) 13′ – Marcel Krukowski 5′
AP-TOP 54 Biała Podlaska – Motor Lublin 0:0
Vrotcovia Lublin – Tomasovia Tomaszów Lubelski 1:0
Bramka: Marcel Krukowski 11′
AP-TOP 54 Biała Podlaska – Vrotcovia Lublin 3:1
Bramki: Juliusz Rafalski 6′, Dawid Wojdat 15′, Natan Piotrowicz 15′ – Marcel Krukowski 7′
Motor Lublin – Tomasovia Tomaszów Lubelski 5:0
Bramki: Igor Sędłak’ 6′, Krystian Brzozowski 7′, Dawid Kamiński 10′, 11’, 13′
TABELA
MECZ O 7. MIEJSCE
UKS Niedźwiadek Chełm – Tomasovia Tomaszów Lubelski 0:0 k. 2:0
MECZ O 5. MIEJSCE
AMSPN Hetman Zamość – Vrotcovia Lublin 1:4
Bramki: Kacper Krzyżak 3′ (gol samobójczy) – Paweł Hader 5′, 8’, Nikolas Bartoszek 10′, Jakub Kalbarczyk 12′
PÓŁFINAŁY
BKS Lublin – AP-TOP 54 Biała Podlaska 0:1
Bramka: Wiktor Bobrowski 11′
Górnik Łęczna – Motor Lublin 1:1 k. 3:4
Bramki: Kacper Zarczuk 6′ – Dawid Kamiński 6′
MECZ O 3. MIEJSCE
BKS Lublin – Górnik Łęczna 2:2 k. 1:3
Bramki: Franciszek Bielecki 4′, Jakub Czochra 15′ – Wiktor Denka 5′, 8’
FINAŁ
Motor Lublin – AP-TOP 54 Biała Podlaska 2:3
Bramki: Krystian Brzozowski 9′, Dawid Kamiński 13′ – Natan Piotrowicz 3′, 10′, Dawid Wojdat 10’
KLASYFIKACJA KOŃCOWA
1. AP-TOP 54 Biała Podlaska
2. Motor Lublin
3. Górnik Łęczna
4. BKS Lublin
5. Vrotcovia Lublin
6. AMSPN Hetman Zamość
7. UKS Niedźwiadek Chełm
8. Tomasovia Tomaszów Lubelski
FOTORELACJA Z TURNIEJU U-12
Materiał opracowany przez Biuro Prasowe Lubelskiego Związku Piłki Nożnej