MOTOR LUBLIN ORAZ AP-TOP 54 BIAŁA PODLASKA NAJLEPSZYMI ZESPOŁAMI FINAŁÓW WOJEWÓDZKICH ELIMINACJI DO TURNIEJU FINAŁOWEGO O PUCHAR PREZESA PZPN W WOJEWÓDZTWIE LUBELSKIM W KATEGORIACH U-11 I U-12

Data wydarzenia: 28 stycznia 2020, godz: 13:33
28 stycznia 2020

27 stycznia br. w hali Politechniki Lubelskiej (ul. Nadbystrzycka 36) odbyły się finały wojewódzkie eliminacji do turnieju finałowego o Puchar Prezesa PZPN w województwie lubelskim w kategoriach U-11 (r. 2009 i młodsi) i U-12 (r. 2008 i młodsi). W pierwszym turnieju zwyciężył Motor Lublin (w kategorii U-11), natomiast drugi turniej wygrał AP-TOP 54 Biała Podlaska (w kategorii U-12). Te dwa zespoły reprezentować będą województwo lubelskie w turniejach finałowych o Puchar Prezesa PZPN, które odbędą się w dniach 15-16 lutego 2020 r. w Warszawie.

W obu turniejach finałowych do rywalizacji przystąpiły najlepsze zespoły turniejów eliminacyjnych rozgrywanych w Lubelskim Związku Piłki Nożnej (10 powiatów) oraz w Oddziałach LZPN w Białej Podlaskiej, Chełmie i Zamościu.

Turniej w kategorii U-11 (r. 2009 i młodsi) wygrał Motor Lublin (trener: Jarosław Grajper). Żółto-biało-niebiescy duży krok do triumfu zrobili już w pierwszym spotkaniu, pokonując Górnika Łęczna (trener: Andrzej Chlebowicz) 2:1. Zielono-czarni prowadzili przez większą część meczu, ale końcówka należała do podopiecznych Jarosława Grajpera. Drugie miejsce zajął AMSPN Hetman Zamość (trener: Mariusz Kycko). Zamościanie wygrali cztery pojedynki, ulegając tylko Motorowi. Na najniższym stopniu podium uplasował się Górnik Łęczna. Trenerzy zespołów uczestniczących w rozgrywkach za najlepszego zawodnika uznali Tomasza Stachorzeckiego (Górnik Łęczna). Najlepszym bramkarzem wybrano Aleksandra Lembrycha (Motor Lublin).

Turniej w kategorii U-12 (r. 2008 i młodsi) wygrał AP-TOP 54 Biała Podlaska. Zawodnicy trenera Bogusza Sucheckiego wyszli z grupy z drugiej lokaty, ustępując miejsca jedynie Motorowi Lublin (trener: Michał Łuczak). W półfinale rywalem zespołu z Białej Podlaskiej był BKS Lublin (trener: Patryk Niezbecki). Bramka Wiktora Bobrowskiego zadecydowała o awansie TOP-u do finału. Po niezwykle emocjonującym spotkaniu pierwszy klub Sebastiana Szymańskiego (reprezentant Polski, zawodnik Dynama Moskwa) pokonał Motor 3:2. W meczu o trzecie miejsce Górnik Łęczna (trener: Jacek Tymosiak) po serii rzutów karnych okazał się lepszy od BKS-u Lublin (w regulaminowym czasie gry padł wynik 2:2). Najlepszym zawodnikiem zmagań wybrano Juliusza Rafalskiego (AP-TOP 54 Biała Podlaska). Za najlepszego bramkarza uznany został Cyryl Bolesta (AP-TOP 54 Biała Podlaska).

Motor Lublin i AP-TOP 54 Biała Podlaska reprezentować będą Lubelski Związek Piłki Nożnej w turniejach finałowych o Puchar Prezesa PZPN, które odbędą się w dniach 15-16 lutego 2020 r. w Warszawie.

AP-TOP 54 Biała Podlaska Górnik Łęczna 0:5
Bramki: Tomasz Stachorzecki 1′, Kacper Stachorzecki 3′, 9′, Natan Mundry 6′, Łukasz Seroka 11′

AP-TOP 54 Biała Podlaska – Motor Lublin 2:2
Bramki: Kacper Kondraszuk 5′, Adam Hasiuk 9′ – Damian Szalast 8′, Błażej Stefańczyk 11′

AMSPN Hetman Zamość – BKS Lublin 3:2
Bramki: Daniel Konik 8′, 9’, Karol Denkiewicz 12′ – Igor Gąsławski 10′, Franciszek Bielecki 11′

Bramki:
Jakub Lenard 6′, Marcel Tama 11′, Maciej Kloc (gol samobójczy) 13′ – Marcel Krukowski 5′

AP-TOP 54 Biała Podlaska – Motor Lublin 0:0

Vrotcovia Lublin Tomasovia Tomaszów Lubelski 1:0
Bramka:
Marcel Krukowski 11′

AP-TOP 54 Biała Podlaska – Vrotcovia Lublin 3:1
Bramki:
Juliusz Rafalski 6′, Dawid Wojdat 15′, Natan Piotrowicz 15′ – Marcel Krukowski 7′

Bramki:
Kacper Krzyżak 3′ (gol samobójczy) – Paweł Hader 5′, 8’, Nikolas Bartoszek 10′, Jakub Kalbarczyk 12′