GKS GÓRNIK II ŁĘCZNA ZWYCIĘZCĄ PUCHARU POLSKI KOBIET NA SZCZEBLU LZPN

Data wydarzenia: 24 września 2020, godz: 15:17
24 września 2020

23 września (środa) 2020 r. na głównej płycie stadionu Górnika Łęczna odbył się finał Pucharu Polski kobiet na szczeblu LZPN. Gospodynie – Górnik II Łęczna – pokonały MOSiR Lubartów 7:2.

Bohaterką środowego finału została Martyna Duchnowska. 16-latka otworzyła wynik spotkania już w 6. minucie gry. W pierwszej połowie do siatki trafiały ponadto: Aleksandra Czubat, ponownie Duchnowska oraz Nikola Dębińska. Przy stanie 4:0 do gry powróciły zawodniczki MOSiR-u Lubartów. Po bramkach Katarzyny Kot i Kai Zaborskiej podopieczne Krzysztofa Skomry uwierzyły, że są jeszcze w stanie nawiązać walkę z Górnikiem II.

Druga połowa należała jednak do zielono-czarnych. Klasyczny hattrick Martyny Duchnowskiej ostatecznie zapewnił tytuł łęczniankom.

– Od pierwszej minuty dominowaliśmy i stwarzaliśmy sytuacje bramkowe, byliśmy drużyną bardziej dojrzałą, lepiej zorganizowaną. Możemy być zadowoleni z faktu, że w meczu z seniorkami potrafimy kontrolować spotkanie przez 90 minut. Uważam, że stać nas na dużo więcej i w kolejnych meczach będziemy starać się poprawić pewne elementy, przede wszystkim dokładność i finalizację akcji – mówi trener łęcznianek, Patryk Błaziak.

GKS Górnik II Łęczna – MOSiR Lubartów 7:2 (4:2)
Bramki: Martyna Duchnowska 6′, 25′, 67′, 70′, 73′, Aleksandra Czubat 18′, Nikola Dębińska 31′ – Katarzyna Kot 31′, Kaja Zaborska 45′

Górnik: Zielińska (62′ Zagozdon) – Kiepura (46’ Omelianowicz), Sikora (46’ Warchałowska), Rostecka, Kazanowska, Kaczor, Osajkowska, Jezioro, Czubat (46’ Przekorzyńska), Dębińska (62’ Szczepanik), Duchnowska.
Trener: Patryk Błaziak.

MOSiR: Tomasik – Danił, Czyżyk (86′ Kulik), Turzańska, Kot, Filipek (71′ Stefaniak), Orzepowska, Wojtyl (46′ Misiak), Zaborska (88′ Romanek), Budzyńska (46′ Serwin), Siczek.
Trener: Krzysztof Skomra.

Żółte kartki: Wiktoria Rostecka − Katarzyna Kot.
Sędziowały: Agnieszka Tymoszuk (główna), Justyna Naklicka, Adrianna Szczęsna (asystentki).