lzpn.pl

GKS GÓRNIK II ŁĘCZNA ZWYCIĘZCĄ PUCHARU POLSKI KOBIET NA SZCZEBLU LZPN

13 września 2021

W dniu 09.09.2021r. (czwartek) w Łęcznej na boisku przy ulicy Przemysłowej odbył się finał Pucharu Polski kobiet na szczeblu LZPN. Gospodynie – Górnik II Łęczna – pokonały MOSiR Lubartów 9:2.

Gole w tym meczu zdobywały Nikola Dębińska ⚽️⚽️⚽️, Martyna Duchnowska ⚽️⚽️⚽️, Natalia Nestorowicz ⚽️⚽️, Katarzyna Jezioro ⚽️ oraz Kaja Zaborska ⚽️ i Natalia Wójcik ⚽️.

Mimo jednostronnego wyniku mecz był pełen emocji, akcji podbramkowych, a także ambitnej walki z obu stron. Spotkanie lepiej rozpoczęły gospodynie, które szybko objęły prowadzenie, a chwilę później podwyższyły wynik. Ostatecznie pierwsza połowa skończyła się wynikiem 4:0.

Wysokie prowadzenie do przerwy nie uśpiło jednak czujności Górniczek, które konsekwentnie dążyły do zdobycia kolejnych goli i pewnie kroczyły w kierunku trofeum. Drużyna MOSiRu zdołała odpowiedzieć dwoma honorowymi trafieniami, ale ostatnie słowo należało do zawodniczek trenera Patryka Błaziaka, które przypieczętowały triumf w rozgrywkach wysoką wygraną.

Podczas meczu finałowego Lubelski Związek Piłki Nożnej reprezentował Pan Robert Gromysz – wiceprezes ds. współpracy z klubami młodzieżowymi i samorządami. Zwyciężczynie otrzymały pamiątkowy puchar oraz zyskały prawo gry Pucharze Polski na szczeblu centralnym. Lubelski Związek Piłki Nożnej jeszcze raz gratuluje i życzy powodzenia na dalszym etapie rozgrywek.

GALERIA ZDJĘĆ:

Źródło: Facebook/GKS Górnik Łęczna

Partnerzy

pzpn urząd marszałkowski lubelska unia sportu ministerstwo sportu i turystyki