lzpn.pl

ELIMINACJE DO TURNIEJU FINAŁOWEGO O PUCHAR PREZESA PZPN W ROKU 2019 DOBIEGAJĄ KOŃCA

9 stycznia 2019

19 stycznia br. odbędzie się ostatni turniej eliminacyjny do turnieju finałowego o Puchar Prezesa PZPN w województwie lubelskim. Przypomnijmy, że rywalizacja odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych: U-11 (r. 2008 i młodsi) i U-12 (r. 2007 i młodsi). 

Eliminacje rozgrywane są w Lubelskim Związku Piłki Nożnej (10 powiatów) oraz w Okręgowych Związkach Piłki Nożnej.

Sposób eliminacji w LZPN (10 powiatów) i każdym OZPN, tj. liczba zaproszonych drużyn, liczba organizowanych turniejów eliminacyjnych oraz liczba zespołów w finałach wojewódzkich ustalony został przez Wydziały Gier LZPN oraz poszczególne OZPN, w oparciu o regulamin Rozgrywek o Puchar Prezesa PZPN (więcej szczegółów na ten temat można znaleźć w tym miejscu).

Dotychczas rozegrano sześć turniejów eliminacyjnych (cztery w LZPN (10 powiatów) i dwa w ChOZPN). W kategorii U-11 do finału wojewódzkiego awansowały: BKS Lublin (zwycięzca turnieju w Kocku), Górnik Łęczna (zwycięzca turnieju w Bełżycach) i PGKS Frassati Fajsławice (zwycięzca turnieju w Chełmie). W kategorii U-12 do finału wojewódzkiego awansowały: Górnik Łęczna (zwycięzca turnieju w Firleju), BKS Lublin (zwycięzca turnieju w Bełżycach) i Niedźwiadek Chełm (zwycięzca turnieju w Chełmie).

W najbliższy weekend poznamy pozostałych finalistów. 11 stycznia odbędzie się organizowany przez ZOZPN turniej eliminacyjny w Lubyczy Królewskiej (w kategorii U-11). 12 stycznia odbędą się turnieje eliminacyjne w Świdniku (organizowany przez LZPN w kategorii U-11), Międzyrzecu Podlaskim (organizowany przez BOZPN w kategorii U-12) i Tomaszowie Lubelskim (organizowany przez ZOZPN w kategorii U-12). 19 stycznia w Międzyrzecu Podlaskim odbędzie się natomiast organizowany przez BOZPN turniej eliminacyjny w kategorii U-11.

Finały wojewódzkie odbędą się w dniach 28-29 stycznia 2019 r. w hali Politechniki Lubelskiej (ul. Nadbystrzycka 36). Zwycięzcy finałów wojewódzkich w kategoriach U-11 (r. 2008 i młodsi) i U-12 (r. 2007 i młodsi) reprezentować będą województwo lubelskie w turniejach finałowych o Puchar Prezesa PZPN, które odbędą się w dniach 16-17 lutego 2019 r. w Warszawie.

Materiał opracowany przez Biuro Prasowe Lubelskiego Związku Piłki Nożnej

Partnerzy

pzpn urząd marszałkowski lubelska unia sportu ministerstwo sportu i turystyki