Zapisy do III edycji turnieju Z Orlika na Stadion przedłużone do końca czerwca


Kilka tysięcy drużyn zarejestrowało się już do trzeciej edycji turnieju Z Orlika na Stadion – największego projektu piłkarskiego dla młodzieży w Polsce. Zapisy do turnieju przedłużone zostają do końca czerwca – by dać jak największej liczbie uczestników szansę walki o finał na wielkim piłkarskim stadionie. Gorąco zachęcają do tego piłkarscy ambasadorzy turnieju – m.in. Jakub Kamiński i Szymon Marciniak.

Turniej Z Orlika na Stadion to od trzech lat jeden z najważniejszych projektów piłkarskich w kraju. W poprzedniej edycji odbyło się ok. 2,7 tysiąca lokalnych turniejów, w których wzięło udział ok. 72 tysiące dzieci. Reprezentowały one ponad 8 tysięcy drużyn.

Do rejestracji w turnieju zachęcają znani piłkarscy ambasadorzy – reprezentant Polski i piłkarz FC Koeln Jakub Kamiński, sędzia międzynarodowy Szymon Marciniak oraz influencerzy – Damian Bąbol, Grzegorz Jędrzejewski „Gabor”, Kacper Misztal „Qesek”, Kamil Frąckowiak „Kamcio” i inni.

Celem projektu jest promowanie aktywności fizycznej młodzieży, w szczególności na piłkarskich Orlikach w całej Polsce. Rozgrywki odbywają się w trzech kategoriach wiekowych: U-13, U-14 i U-15. Z myślą o wyrównaniu szans, rywalizacja toczy się w dwóch ścieżkach: Junior (dedykowana szkołom i drużynom amatorskim) oraz Junior Pro (skierowana do klubów i szkółek piłkarskich).

Zgłoszenia drużyn przyjmowane są za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej >>

Droga na wielki stadion

Tegoroczne zmagania rozpoczną się już we wrześniu. Harmonogram turnieju przewiduje cztery kluczowe etapy: Etap lokalny we wrześniu, podczas którego rozgrywki toczyć się będą na boiskach w całym kraju, w październiku etap regionalny i makroregionalny (w 16 miastach Polski) oraz Wielki Finał w listopadzie dla96 najlepszych drużyn z całej Polski. Walka o zwycięstwo w każdej kategorii toczyć się będzie wówczas na piłkarskim stadionie.

120 najlepszych zawodniczek i zawodników oprócz tytułów mistrzów Polski w swoich kategoriach wiekowych otrzyma możliwość wyjazdu na zgrupowanie piłkarskie do prestiżowego zagranicznego klubu. Triumfatorzy ubiegłorocznej edycji wyjechali na tydzień do Barcelony, gdzie trenowali w słynnej akademii piłkarskiej „La Masia” pod okiem tamtejszych trenerów. Miejsce tegorocznego zgrupowania zostanie ogłoszone wkrótce na social mediach @zOrlikaNaStadion.

Benefity dla klubów, szkół i trenerów

Wciąż trwa także rekrutacja organizatorów początkowych etapów rywalizacji. Szkoły, kluby oraz ośrodki sportowe mogą zgłaszać się do organizacji turniejów lokalnych. Organizatorem może zostać każdy kto posiada doświadczenie w organizacji wydarzeń sportowych dla młodzieży.

Za przeprowadzenie turnieju przewidziane jest wynagrodzenie: 1000 zł. za turniej z pięcioma drużynami. Z kolei nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego otrzymają trenerzy, którzy ze zgłoszonymi drużynami wezmą udział w turnieju. Kluby i szkoły, które zgłoszą do udziału w Turnieju minimum jedną drużynę wraz ze zgodami zawodników, otrzymają piłki – ich liczba zależna jest od liczby zawodników zgłoszonych z danego podmiotu.

O programie

Turniej Z Orlika na Stadion jest realizowany w ramach ogólnopolskiego programu Aktywna Szkoła przez Fundację Orły Sportu. Projekt jest finansowany ze środków budżetu państwa, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki. Partnerem strategicznym turnieju jest ORLEN.

Więcej informacji dostępnych tutaj >>


Newsy z tej kategorii

AktualnościAktualności Biała PodlaskaAktualności Chełm
5 czerwca 2026

Kapitan i selekcjoner reprezentacji na PGE Narodowym wręczyli nagrody zwycięzcom Pucharu Tymbark

Po kilku miesiącach rozgrywek poznaliśmy najlepsze drużyny XXVI edycji Pucharu Tymbark. Przed meczem reprezentacji Polski z Nigerią na PGE Narodowym zwycięski puchar unieśli uczniowie ze szkół podstawowych w Piotrowicach, Kowalach, Gdańsku i Rzeszowie! Nagrodą główną dla zwycięzców jest zaproszenie na mecz Polska-Rumunia oraz wyjątkowe spotkanie z reprezentantami Polski. Zwycięzców uhonorowali selekcjoner Jan Urban, kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski, Karol Czubak i Tomasz Kędziora. Zapisy do kolejnej edycji Pucharu Tymbark ruszą jesienią.

czytaj więcej
AktualnościAktualności Biała PodlaskaAktualności Chełm
5 czerwca 2026

Zakończenie okręgowych konsultacji Kadry Województwa Lubelskiego rocznika 2015

Dobiegły końca okręgowe konsultacje selekcyjne do Kadry Województwa Lubelskiego rocznika 2015, prowadzone przez trenerów Kacpra Stróża oraz Bartosza Dudę. Podczas cyklu konsultacji mieliśmy okazję obserwować w akcji aż 90 zawodników z całego regionu. Poziom sportowy, zaangażowanie i pasja młodych piłkarzy stały na bardzo wysokim poziomie, co z pewnością nie ułatwiło procesu selekcji. Dziękujemy wszystkim zawodnikom […]

czytaj więcej
AktualnościAktualności Biała PodlaskaAktualności Chełm
5 czerwca 2026

Oldboje Lubelskiego ZPN z awansem do finałów Mistrzostw Polski 42+!

Reprezentacja Oldbojów Lubelskiego Związku Piłki Nożnej wywalczyła awans do turnieju finałowego Mistrzostw Polski Oldbojów 42+, który odbędzie się w dniach 25-28 czerwca. Nasi zawodnicy znakomicie zaprezentowali się podczas turnieju eliminacyjnego, rozpoczynając rywalizację od pewnego zwycięstwa 3:0 nad reprezentacją Małopolskiego ZPN. Ozdobą spotkania była bramka Piotra Prędoty, który po dośrodkowaniu Jacka Paździora najpierw przyjął piłkę na […]

czytaj więcej

Sponsorzy


Partnerzy

  • Macron_logo
  • Weron_logo
  • ASYSTENT_TRENERA
  • FC.APP_logo_sponsor