lzpn.pl

1 GRUDNIA ODBYŁA SIĘ WOJEWÓDZKA KONFERENCJA SZKOLENIOWA DLA TRENERÓW LUBELSKIEGO ZWIĄZKU PIŁKI NOŻNEJ

Data wydarzenia: 4 grudnia 2019, godz: 15:03

1 grudnia 2019 br. na obiektach Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbyła się Wojewódzka Konferencja Szkoleniowa dla trenerów Lubelskiego Związku Piłki Nożnej.

Konferencję otworzył prezes Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Bartnik, który przywitał uczestników i przybyłych gości. Prezentację wykładowców poprowadził wiceprezes LZPN ds. szkolenia, Tadeusz Łapa. Kwestie organizacyjne zabezpieczała Rada Trenerów LZPN, z przewodniczącym Markiem Wawerem.

Sesję wykładową rozpoczął reprezentujący Kolegium Sędziów Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, Jacek Małyszek. Następnie głos zabrał Dariusz Kubicki. Były trener m.in. Lechii Gdańsk i Legii Warszawa opowiadał o kształtowaniu zdolności motorycznych piłkarza na podstawie doświadczeń z prowadzenia drużyn ligowych w Polsce i zagranicą. Ocenę funkcjonalną FMS i jej wykorzystanie w treningu motorycznym piłkarza omówił trener przygotowania motorycznego, Remigiusz Rzepka (członek sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski w eliminacjach i finałach mistrzostw świata, współpracujący z wieloma klubami ligowymi).

Po przerwie obiadowej, część praktyczną otworzył Remigiusz Rzepka, który wraz z grupą młodych zawodników BKS-u Lublin przeprowadził ćwiczenia motoryczne ukierunkowane na poprawę lokomocji piłkarza. Natomiast Dariusz Kubicki zaprezentował przykładowe środki treningowe w kształtowaniu zdolności motorycznych piłkarza.

W szkoleniu uczestniczyło prawie 480 trenerów i coraz bardziej liczna grupa trenerek.

To nie koniec aktywności dla trenerów z województwa lubelskiego. Już 17 grudnia br. w Lublinie odbędzie się konferencja Akademia Grassroots 2019.

Materiał opracowany przez Biuro Prasowe Lubelskiego Związku Piłki Nożnej

Partnerzy

pzpn urząd marszałkowski lubelska unia sportu ministerstwo sportu i turystyki