lzpn.pl

ZBIGNIEW BARTNIK PONOWNIE W ZARZĄDZIE PZPN

3 listopada 2018

Podczas Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczego Delegatów PZPN, które odbyło się 30 października br. w warszawskim hotelu Sheraton, Zbigniew Bartnik został ponownie wybrany na członka Zarządu PZPN. W głosowaniu 109 delegatów prezes Lubelskiego Związku Piłki Nożnej otrzymał 98 głosów poparcia.

Do ostatniej chwili przed wyborami Komisja Wyborcza gotowa była do przedstawienia delegatom dwóch kandydatów do Zarządu. O posadę mieli ubiegać się Zbigniew Bartnik i Mieczysław Golba, a w głosowaniu należało wybrać jedną osobę.

Zajmujący dotychczas stanowisko członka Zarządu PZPN (od stycznia br.) Mieczysław Golba, prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, zrezygnował z ubiegania się o nie przed głosowaniem. – Za mojej prezesury Podkarpacki ZPN i Lubelski ZPN bardzo dobrze ze sobą współpracują. Prezes Zbyszek jest moim kolegą i przyjacielem. Wyprostował wszystkie swoje sprawy, znowu może być w Zarządzie, dlatego nie zamierzam z nim rywalizować – tłumaczył Golba.

Przypomnijmy, że w styczniu br. Mieczysław Golba zastąpił Zbigniewa Bartnika w Zarządzie PZPN, po jego rezygnacji w związku ze złożeniem oświadczenia lustracyjnego po terminie. W dość krótkim czasie prezes LZPN został oczyszczony z jakichkolwiek zarzutów. Niezbędne dokumenty z Instytutu Pamięci Narodowej, o które wystąpił sam zainteresowany, sprawiły, że wszelkie podejrzenia co do jego osoby okazały się bezzasadne, jednak na ponowne kandydowanie musiał czekać do terminu Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczego Delegatów PZPN.

– Cieszę się z powrotu do grona członków Zarządu PZPN. Dobrze mieć tak wysokie poparcie. To zobowiązuje do dodatkowej aktywności w PZPN, a także daje duży impuls do jeszcze obszerniejszych działań w LZPN na rzecz klubów. Co do przeszłości: dziękuję tym, którzy wierzyli w czystość moich działań i postawy w życiu od początku zaistniałej sytuacji, wynikającej z ustawy lustracyjnej. Mam wielu przyjaciół, ale przy okazji poznałem nowych. Poznałem oczywiście i innych – niedowiarków i podejrzliwych. Odczułem falę hejtu, ze zdziwieniem czytałem wymyślone opisy. Odpowiedź z mojej strony była i jest następująca. Tym bardziej zażarcie walczyłem o swoją godność – rozsądnie i bez rozgłosu. Nie zwolniłem tempa pracy zawodowej i społecznej – komentuje Zbigniew Bartnik.

Panie prezesie – gratulujemy tak wysokiego poparcia delegatów i powrotu do Zarządu PZPN.

Ponadto, podczas wtorkowego Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczego Delegatów PZPN zatwierdzono sprawozdanie finansowe PZPN za rok 2017 i uchwalono preliminarz budżetowy federacji na rok 2019. Przegłosowano zmiany do Statutu PZPN. Diamentową Odznaką Honorową Polskiego Związku Piłki Nożnej uhonorowany został były selekcjoner reprezentacji Polski, Andrzej Strejlau.

Na podstawie wypowiedzi w wystąpieniu prezesa PZPN Zbigniew Bońka co do działań piłkarskiej centrali w następnych dwóch latach kadencji 2016-2020, należy spodziewać się m.in. większego zainteresowania problemami futbolu kobiecego. Jak wspomniał w krótkim wystąpieniu wiceprezes PZPN ds. organizacyjno-finansowych Eugeniusz Nowak, wypracowano już w tym zakresie kierunki działań do szybkiej realizacji. Jeszcze w tym roku nastąpi wsparcie klubów kobiecych z PZPN w postaci przekazania piłek poprzez WZPN oraz wsparcie finansowe klubów Ekstraligi. Związek prowadzi swoje działania przez Zarząd, Komisje oraz inne jednostki organizacyjne i administrację. Przypomnijmy, że przewodniczącym Komisji ds. Piłkarstwa Kobiecego PZPN jest Zbigniew Bartnik.

W obradach Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczego uczestniczyło 109 ze 118 delegatów PZPN. Zebranie przeprowadzono bardzo sprawnie.

Materiał opracowany przez Biuro Prasowe Lubelskiego Związku Piłki Nożnej

Partnerzy

pzpn urząd marszałkowski lubelska unia sportu ministerstwo sportu i turystyki