lzpn.pl

WYTYCZNE DOTYCZĄCE ORGANIZACJI ROZGRYWEK IV LIGI I NIŻSZYCH KLAS ROZGRYWKOWYCH NA SEZON 2020/2021 W LUBELSKIM ZPN W OKRESIE TRWANIA EPIDEMII COVID-19 (WERSJA 2.0 – AKTUALIZACJA 10.08.2020)

10 sierpnia 2020

Z uwagi na wzrost zachorowań na COVID-19 w Polsce Lubelski ZPN informuje, że WYTYCZNE DOTYCZĄCE ORGANIZACJI ROZGRYWEK IV LIGI I NIŻSZYCH KLAS ROZGRYWKOWYCH NA SEZON 2020/2021 W LUBELSKIM ZPN W OKRESIE TRWANIA EPIDEMII COVID-19 zostały zaostrzone w n/w obszarach:

Zawodnicy rezerwowi i inne osoby przebywające na ławce dla zawodników rezerwowych wyłączając trenera podlegają obowiązkowi zakrycia nosa i ust – nieprzestrzeganie tego obowiązku będzie skutkowało konsekwencjami dyscyplinarnymi.

Opieka medyczna – w trakcie zawodów osoba sprawująca funkcję opieki medycznej podlega bezwzględnemu obowiązkowi zachowania dystansu społecznego.

Nowe przepisy wchodzą w życie z dniem podjęcia.

Jednocześnie zwracamy się z prośbą do klubów o odpowiedzialne podejście do stosowania wytycznych podczas organizacji meczów w ramach rozgrywek. Nieprzestrzeganie obowiązujących zasad reżimu sanitarnego może doprowadzić do zachorowań wśród zawodników/sztabów szkoleniowych, co uniemożliwi rozegranie meczu(-ów) drużynie/drużynom, a w konsekwencji doprowadzić może nawet do zawieszenia rozgrywek. Z uwagi na powyższe przedstawiciele delegowani przez LZPN na zawody będą zwracać szczególną uwagę na przestrzeganie Wytycznych.

Z uwagi na dynamiczną sytuację związaną z rozwojem epidemii Lubelski ZPN będzie na bieżąco uzupełniał/aktualizował Wytyczne.

POBIERZ WYTYCZNE (WERSJA 2.0)

Partnerzy

pzpn urząd marszałkowski lubelska unia sportu ministerstwo sportu i turystyki