lzpn.pl

WYSTARTOWAŁA II LIGA FUTSALU LZPN W SEZONIE 2018/2019

Data wydarzenia: 12 grudnia 2018, godz: 10:06

W rozgrywkach sezonu 2018/2019 na parkietach II Ligi Futsalu bierze udział dziewięć drużyn, czyli o jedną więcej niż przed rokiem – w pierwszej, pilotażowej edycji. 

Do rywalizacji ligowej zgłosiły się: UKS Dys, Sportico MKS Siedliska, LKS Piaskovia Piaski, Solidarność PZL Świdnik, Amator Nasutów Team, All Promote Futsal Team Lublin, LKS Wierzchowiska, Victoria Dywany Łuszczów i Art-Kom Milejów.

26 listopada br. Lubelski Związku Piłki Nożnej zorganizował w swojej siedzibie oficjalne losowanie rozgrywek II Ligi Futsalu.

Pierwsze mecze w ramach ligi zostały rozegrane 2 grudnia br. w Hali Sportowej im. Polskich Olimpijczyków przy Zespole Szkół w Piaskach (wyniki turnieju dostępne są na naszej stronie internetowej w zakładce rozgrywki/terminarz – kliknij tutaj).

– Już po pierwszych meczach widać, że poziom sportowy będzie znacznie wyższy niż przed rokiem. Do rozgrywek przystąpiło kilka nowych zespołów, prezentujących spore umiejętności czysto futsalowe. Najkorzystniejsze wrażenie po pierwszych dniach rozgrywek turniejowych pozostawiły po sobie All Promote Futsal Team Lublin i Art-Kom Milejów. Obie ekipy wygrały swoje mecze i być może należeć będą do grona faworytów całej ligi. Warto wspomnieć, że mistrz II Ligi Futsalu LZPN, wraz z mistrzami grup: podkarpackiej i małopolsko-świętokrzyskiej, będzie rywalizował w turnieju barażowym o awans do I Ligi Futsalu PZPN – mówi współorganizator rozgrywek, Jacek Kosierb.

Kolejne mecze w ramach rozgrywek II Ligi Futsalu LZPN odbędą się 16 grudnia br., także w Hali Sportowej im. Polskich Olimpijczyków przy Zespole Szkół w Piaskach.

Lubelski Związek Piłki Nożnej stale rozwija ofertę rozgrywek dla wszystkich kategorii wiekowych tak na boisku, jak i w hali. W hali rywalizują 11 i 12-latkowie, w ramach eliminacji wojewódzkich do Turnieju Finałowego rozgrywek o Puchar Prezesa PZPN. Turnieje eliminacyjne rozgrywane są w trzech Okręgach i LZPN (z obszaru 10 powiatów). Ponadto, wystartują męskie rozgrywki Pucharu Polski w hali, a także (jeżeli będzie zainteresowanie) rozgrywki kobiet.

Materiał opracowany przez Biuro Prasowe Lubelskiego Związku Piłki Nożnej

Partnerzy

pzpn urząd marszałkowski lubelska unia sportu ministerstwo sportu i turystyki