lzpn.pl

W PRZYSZŁYM TYGODNIU POZNAMY TERMINARZE IV LIGI LUBELSKIEJ I LUBELSKIEJ KLASY OKRĘGOWEJ

29 czerwca 2018

Najpóźniej 6 lipca na oficjalnej stronie internetowej Lubelskiego Związku Piłki Nożnej ukażą się terminarze IV ligi i lubelskiej klasy Okręgowej na sezon 2018/2019.

IV LIGA LUBELSKA

7 czerwca br. w Krasnymstawie odbyło się robocze zebranie z pretendentami do IV ligi z ChOZPN i ZOZPN. W zebraniu uczestniczyli: Zbigniew Bartnik (prezes LZPN), Stanisław Pryciuk (wiceprezes LZPN, prezes ZOZPN), Konrad Krzyszkowski (przewodniczący Wydziału Gier LZPN), Marek Zwolak (przewodniczący Wydziału Dyscypliny ChOZPN), Sławomir Kuźmicki (przewodniczący Wydziału Gier ChOZPN), Henryk Kowalski (przewodniczący Wydziału Gier ZOZPN) oraz przedstawiciele klubów: Brat-Cukrownik Siennica Nadolna, Start 1944 Krasnystaw (chełmska klasa Okręgowa), Huczwa Tyszowce, Unia Hrubieszów (zamojska klasa Okręgowa). Podczas spotkania omawiano kwestie licencyjne, wymieniono spostrzeżenia i uwagi co do poziomu sportowego i organizacyjno-finansowego klubów pretendentów do awansu do IV ligi, wskazano na podjęcie przez poszczególne kluby niezbędnych działań celem poprawy infrastruktury.

Rozgrywki sezonu 2017/2018 w Lubelskim ZPN mamy już za sobą. Awans do IV ligi uzyskały: Huczwa Tyszowce (zwycięzca zamojskiej klasy Okręgowej), Orlęta Łuków (zwycięzca bialskiej klasy Okręgowej), Polesie Kock (awans z drugiego miejsca z lubelskiej klasy Okręgowej. Zwycięzca tych rozgrywek, Wisła II Puławy, nie awansuje z uwagi na spadek pierwszego zespołu Wisły z II do III ligi, o czym stanowi Uchwała nr IX/140 z dnia 3 i 7 lipca 2008 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie organizacji rozgrywek w piłkę nożną) i Start 1944 Krasnystaw (zwycięzca chełmskiej klasy Okręgowej).

W sezonie 2018/2019 na boiskach IV ligi lubelskiej zagra 16 drużyn. Poza wspomnianymi beniaminkami do rywalizacji przystąpią: Eko Różanka, Górnik II Łęczna, Hetman Zamość, Kłos Chełm, Kryształ Werbkowice, Lewart Lubartów, Lublinianka, Łada 1945 Biłgoraj, MKS Ryki, Powiślak Końskowola, Tomasovia Tomaszów Lubelski i Victoria Żmudź.

Terminarz IV ligi lubelskiej na sezon 2018/2019 poznamy najpóźniej 6 lipca.

LUBELSKA KLASA OKRĘGOWA

W sezonie 2018/2019 na boiskach lubelskiej klasy Okręgowej zagra 16 drużyn. Do rywalizacji przystąpią: Wisła II Puławy (Wisła II, jako zwycięzca lubelskiej klasy Okręgowej w sezonie 2017/2018, nie uzyskała awansu z uwagi na spadek pierwszego zespołu Wisły z II do III ligi, o czym stanowi Uchwała nr IX/140 z dnia 3 i 7 lipca 2008 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie organizacji rozgrywek w piłkę nożną), Avia II Świdnik, Granit Bychawa, Janowianka Janów Lubelski, Orion Niedrzwica Duża, Opolanin Opole Lubelskie, Piaskovia Piaski, POM-Iskra Piotrowice, Sokół Konopnica, Stal Poniatowa, Sygnał Lublin, Tur Milejów oraz beniaminkowie: Mazowsze Stężyca, Świdniczanka Świdnik, Unia Wilkołaz i LKS Stróża.

LKS Stróża (wicemistrz grupy 1 lubelskiej klasy A) awans do lubelskiej klasy Okręgowej wywalczył w barażach (zgodnie z regulaminem rozgrywek, celem wyłonienia czwartej drużyny do awansu spośród trzech grup klasy A). Błękitno-biali pokonali w dwumeczu KS Drzewce (wicemistrz grupy 2 lubelskiej klasy A) 4:1.

Terminarz lubelskiej klasy Okręgowej na sezon 2018/2019 poznamy najpóźniej 6 lipca.

Baraż o lubelską klasę Okręgową – pierwszy mecz (20 czerwca, godzina 18:00)

KS Drzewce – LKS Stróża 0:1 (0:0)
Bramka: Amadeusz Chruściel 51’

KS Drzewce: Guzek – Kozak, Żak (15′ Skrzypik), T. Panasiewicz, Kamola, Rukasz, Knap (85′ Dębiec), Plewiński, M. Panasiewicz (62′ Wręga), Paprocki, Grykałowski.
Trener: Dariusz Gajda.
Prezes: Zbigniew Skrzypik.

LKS Stróża: Oleszko – A. Szczuka, D. Kowalik, Chruściel (88’ Mróz), Lutsyk, D. Szczuka, Piekarz (75’ Szpyra), Moskal (80’ Śledź), D. Wnuk, S. Wnuk (46’ Lamorski), K. Kowalik.
Trener: Anatolii Lavryshyn.
Prezes: Łukasz Koziarz.

Żółte kartki: Wojciech Plewiński, Tomasz Panasiewicz, Rafał Kamola – Dawid Szczuka
Sędziowali: Adrian Chmielik (główny), Marek Klępka, Krzysztof Poleszak (asystenci).

Baraż o lubelską klasę Okręgową – drugi mecz (24 czerwca, godzina 16:00)

LKS Stróża – KS Drzewce 3:1 (3:0)
Bramki: Dawid Kowalik 15’ (rzut karny), Dawid Szczuka 30’, 35’ – Marcin Paprocki 68’

LKS Stróża: Oleszko – A. Szczuka, D. Kowalik, Chruściel (88’ Szpyra), Lutsyk, D. Szczuka, Piekarz (62’ Śledź), Moskal (46’ S. Wnuk), D. Wnuk, Lamorski, K. Kowalik.
Trener: Anatolii Lavryshyn.
Prezes: Łukasz Koziarz.

KS Drzewce: Guzek – Kozak, Plewiński, Żak, Cieniuszek (75’ T. Panasiewicz), Knap, Gawidziel, Kamola, Wręga (46’ Rukasz), Grykałowski (60’ Kuzioła), Paprocki.
Trener: Dariusz Gajda.
Prezes: Zbigniew Skrzypik.

Żółte kartki: Igor Lutsyk – Wojciech Plewiński, Sebastian Kuzioła
Czerwona kartka: Dawid Guzek 2’ (za pozbawienie przeciwnika realnej szansy na zdobycie bramki poprzez zagranie piłki ręką)
Sędziowali: Kamil Szczołko (główny), Karol Szczołko, Ewelina Cygan (asystenci).

Materiał opracowany przez Biuro Prasowe Lubelskiego Związku Piłki Nożnej

Partnerzy

pzpn urząd marszałkowski lubelska unia sportu ministerstwo sportu i turystyki