lzpn.pl

REPREZENTACJE LUBELSKIEGO ZPN ZAKWALIFIKOWAŁY SIĘ DO FINAŁÓW PUCHARU IM. KAZIMIERZA DEYNY I PUCHARU IM. KAZIMIERZA GÓRSKIEGO

21 czerwca 2018

12 lipca reprezentacja Lubelskiego ZPN (rocznik 2003) w ostatnim meczu rozgrywek grupowych o Puchar im. Kazimierza Deyny pokonała 3:0 rówieśników z Podkarpacia, natomiast reprezentacja rocznika 2004 w swoim ostatnim spotkaniu rozgrywek grupowych o Puchar im. Kazimierza Górskiego wygrała z Podkarpackim ZPN 1:0. Tym samym obie reprezentacje Lubelskiego ZPN wywalczyły awans do finałów.

PUCHAR IM. KAZIMIERZA DEYNY (ROCZNIK 2003)

12 czerwca odbyła się szósta (ostatnia) kolejka rozgrywek grupowych o Puchar im. Kazimierza Deyny. Reprezentacja Lubelskiego ZPN z rocznika 2003 pokonała na wyjeździe (w Kolbuszowej) rówieśników z Podkarpackiego ZPN 3:0. Bramki zdobyli reprezentujący na co dzień barwy Motoru Lublin, Oskar Białek i Miłosz Pacek oraz zawodnik AP TOP 54 Biała Podlaska, Norbert Ramotowski. W drugim meczu tej grupy Małopolski ZPN wygrał w Krakowie ze Świętokrzyskim ZPN w takim samym stosunku bramek. Tym samym reprezentacje Małopolskiego ZPN i Lubelskiego ZPN wywalczyły sobie awans do turnieju finałowego, który odbędzie się w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w dniach 2-8 lipca w Będzinie (Śląski ZPN).

Podkarpacki ZPN – Lubelski ZPN 0:3 (0:2)
Bramki: Miłosz Pacek 16’, Oskar Białek 33’, Norbert Ramotowski 77’

Lubelski ZPN:
Skład wyjściowy:
Bartosz Szewczak – Filip Szabaciuk, Norbert Słabczyński, Marcel Sobiesiak, Jakub Podoba – Aleksander Olszewski, Dawid Gierała, Dawid Brzozowski – Jakub Rożen, Oskar Białek, Miłosz Pacek.
Zawodnicy rezerwowi: Bartosz Fiedeń, Mateusz Golba, Wiktor Krasowski, Dominik Marczuk, Paweł Figura, Maksymilian Flis, Norbert Ramotowski.
Trener: Mirosław Komar.
Trener współpracujący: Michał Tusz.
P.o. trenera koordynatora LZPN: Łukasz Harbuz.

TABELA KOŃCOWA

  1. Małopolski ZPN – 15 pkt. – bramki 15:4
  2. Lubelski ZPN – 9 pkt. – bramki 13:8
  3. Podkarpacki ZPN – 6 pkt. – bramki 11:15
  4. Świętokrzyski ZPN – 6 pkt. – bramki 4:16

Kadrę rocznika 2003 Lubelskiego ZPN prowadzą Mirosław Komar (I trener) i Michał Tusz (trener współpracujący). Mirosław Komar na co dzień pracuje w Motorze Lublin. Sezon 2017/2018 rozpoczynał jako trener rocznika 2002/2003, a kończył jako szkoleniowiec rocznika 2004. W nowym sezonie poprowadzi drugą drużynę juniorów starszych żółto-biało-niebieskich. Michał Tusz długo związany był z Huraganem Międzyrzec Podlaski, ale aktualnie szkoli młodzież (rocznik 2008/2009) w Krznie Rzeczyca. Od września rozpocznie pracę w Akademii Młodych Orłów w Białej Podlaskiej.

Podopieczni Mirosława Komara i Michała Tusza do turnieju finałowego przygotowywali się będą na konsultacji szkoleniowej w Zamościu, która odbędzie się w dniach 26-28 czerwca. – Praca z kadrą województwa jest specyficzna. Spotykamy się rzadko, bardziej bazujemy na obserwacjach i schematach wypracowanych przez piłkarzy w klubach. Konsultacja w Zamościu będzie ważna, by utrzymać zawodników w odpowiedniej dyspozycji piłkarskiej. Będziemy mieli okazję, by dopracować wszelkie szczegóły, rozwiązania taktyczne, przećwiczyć stałe fragmenty gry i przeprowadzić rozmowy motywacyjne – tłumaczy Mirosław Komar.

Szkoleniowiec podkreśla, że sukcesów reprezentacji Lubelskiego ZPN nie byłoby bez odpowiedniej współpracy z klubami. – To bardzo ważny aspekt. Oczywiście bazujemy na swoich obserwacjach, wnikliwie oglądamy zawodników, ale kiedy zbliżają się powołania, rozmawiamy z trenerami klubowymi i dopytujemy, jak chłopcy spisują się na treningach. To naturalna współpraca, która odbywa się na dobrym poziomie. Jesteśmy w ciągłym kontakcie – zapewnia Mirosław Komar.

Kadra reprezentacji Lubelskiego ZPN (rocznik 2003) na konsultację szkoleniową w Zamościu i turniej finałowy rozgrywek o Puchar im. Kazimierza Deyny

Jakub Rożen (Orlęta Łuków), Mateusz Golba (AP TOP 54 Biała Podlaska), Wiktor Krasowski (AP TOP 54 Biała Podlaska), Dominik Marczuk (AP TOP 54 Biała Podlaska), Aleksander Olszewski (AP TOP 54 Biała Podlaska), Norbert Ramotowski (AP TOP 54 Biała Podlaska), Filip Szabaciuk (AP TOP 54 Biała Podlaska), Paweł Figura (BKS Lublin), Marcel Sobiesiak (Górnik Łęczna), Bartosz Szewczak (Górnik Łęczna), Dawid Brzozowski (Motor Lublin), Oskar Białek (Motor Lublin), Maksymilian Flis (Motor Lublin), Dawid Gierała (Motor Lublin), Miłosz Pacek (Motor Lublin), Norbert Słabczyński (Motor Lublin), Jakub Podoba (AMSPN Hetman Zamość), Bartłomiej Pleskacz (Tomasovia Tomaszów Lubelski).


PUCHAR IM. KAZIMIERZA GÓRSKIEGO (ROCZNIK 2004)

12 czerwca odbyła się szósta (ostatnia) kolejka rozgrywek grupowych o Puchar im. Kazimierza Górskiego. Reprezentacja Lubelskiego ZPN z rocznika 2004 pokonała na wyjeździe (w Kolbuszowej) rówieśników z Podkarpackiego ZPN 1:0, po golu Fryderyka Janaszka z Motoru Lublin. W drugim meczu tej grupy Małopolski ZPN wygrał w Krakowie ze Świętokrzyskim ZPN 4:2. Tym samym reprezentacje Lubelskiego ZPN i Podkarpackiego ZPN wywalczyły sobie awans do turnieju finałowego, który odbędzie się w dniach 1-7 lipca w Policach (Zachodniopomorski ZPN).

Podkarpacki ZPN – Lubelski ZPN 0:1 (0:0)
Bramka: Fryderyk Janaszek 41’

Lubelski ZPN:
Skład wyjściowy: Bartosz Adrianek – Karol Pendel, Maciej Misiurek, Adrian Opolski, Jakub Kobyliński – Tomasz Lemiecha, Oskar Gede, Maciej Orzechowski, Kacper Brzyski – Piotr Urbański, Fryderyk Janaszek.
Zawodnicy rezerwowi: Jakub Chabrowski, Michał Szałachowski, Maciej Łopuszyński, Dawid Marek, Klaudiusz Sypeń, Jakub Furman, Igor Pytka.
Trener: Przemysław Szymczak.
Trener współpracujący: Kamil Skowron.
P.o. trenera koordynatora LZPN: Łukasz Harbuz.

TABELA KOŃCOWA

  1. Lubelski ZPN – 13 pkt. – bramki 12:6
  2. Podkarpacki ZPN – 12 pkt. – bramki 10:3
  3. Małopolski ZPN – 10 pkt. – bramki 14:13
  4. Świętokrzyski ZPN – 0 pkt. – bramki 7:21

Kadrę rocznika 2004 Lubelskiego ZPN prowadzą Przemysław Szymczak (I trener) i Kamil Skowron (trener współpracujący). Przemysław Szymczak na co dzień pracuje w BKS-ie Lublin z rocznikiem 2005. Kamil Skowron związany jest z Motorem Lublin. Prowadził roczniki 2001 i 2004. Od początku sezonu 2017/2018 pracuje z rocznikiem 2005.

Podopieczni Przemysława Szymczaka i Kamila Skowrona do turnieju finałowego przygotowywali się będą na konsultacji szkoleniowej w Zamościu, która odbędzie się w dniach 26-28 czerwca. – To główny element naszych przygotowań. Chłopcy są już po sezonie, ale jesteśmy z nimi w stałym kontakcie. W Zamościu będziemy chcieli popracować nad zgraniem i dopracowaniem szczegółów – tłumaczy Kamil Skowron.

Kamil Skowron, podobnie jak Mirosław Komar, dużą uwagę poświęca współpracy z klubami. – To, że jedziemy do Polic, jest sukcesem trenerów klubowych – nie ukrywa Kamil Skowron. – Nasza współpraca z klubami przebiega wzorowo. Wspólnie z trenerami klubowymi staramy się tak gospodarować czasem gry zawodników, by wyszło to z korzyścią dla nich. Zdrowie chłopców jest najważniejsze – dodaje szkoleniowiec.

Kadra reprezentacji Lubelskiego ZPN (rocznik 2004) na konsultację szkoleniową w Zamościu i turniej finałowy rozgrywek o Puchar im. Kazimierza Górskiego

Kacper Brzyski (Górnik Łęczna), Michał Szałachowski (Motor Lublin), Tomasz Lemiecha (Motor Lublin), Maciej Łopuszyński (Motor Lublin), Oskar Gede (Motor Lublin), Maciej Misiurek (Motor Lublin), Fryderyk Janaszek (Motor Lublin), Bartosz Adrianek (Motor Lublin), Dawid Marek (Motor Lublin), Klaudiusz Sypeń (Motor Lublin), Jakub Furman (AP TOP 54 Biała Podlaska), Adrian Opolski (AP TOP 54 Biała Podlaska), Jakub Kobyliński (AP TOP 54 Biała Podlaska), Piotr Urbański (BKS Lublin), Arkadiusz Krzyżanowski (BKS Lublin), Igor Pytka (BKS Lublin), Maciej Orzechowski (Tomasovia Tomaszów Lubelski), Karol Pendel (Niedźwiadek Chełm).


W sezonie 2018/2019 w rozgrywkach o Puchar im. Kazimierza Deyny i o Puchar im. Kazimierza Górskiego reprezentacje Lubelskiego ZPN rywalizowały będą z rówieśnikami ze Świętokrzyskiego ZPN, Łódzkiego ZPN i Mazowieckiego ZPN. W zmaganiach udział wezmą roczniki 2005 (trampkarz młodszy) i 2006 (młodzik starszy).

Materiał opracowany przez Biuro Prasowe Lubelskiego Związku Piłki Nożnej

fot. PZPN

Partnerzy

pzpn urząd marszałkowski lubelska unia sportu ministerstwo sportu i turystyki