REPREZENTACJE LUBELSKIEGO ZPN ZAKOŃCZYŁY ZMAGANIA W TURNIEJACH FINAŁOWYCH PUCHARU IM. KAZIMIERZA DEYNY I PUCHARU IM. KAZIMIERZA GÓRSKIEGO

10 lipca 2018

Porażkami z reprezentacjami Wielkopolskiego ZPN kadry Lubelskiego ZPN zakończyły rywalizację w turniejach finałowych Pucharu im. Kazimierza Deyny (finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży) i Pucharu im. Kazimierza Górskiego.

PUCHAR IM. KAZIMIERZA DEYNY (ROCZNIK 2003)

Reprezentacja Lubelskiego ZPN z rocznika 2003 już po pierwszych dwóch meczach turnieju finałowego Pucharu im. Kazimierza Deyny, który odbywał się w Będzinie (Śląski ZPN) w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, straciła szanse na awans do finału. 3 lipca podopieczni Mirosława Komara (I trener) i Michała Tusza (trener współpracujący) przegrali 1:5 z Mazowieckim ZPN, a dzień później ulegli 1:4 Dolnośląskiemu ZPN. Na zakończenie rywalizacji kadra Lubelskiego ZPN musiała uznać wyższość reprezentacji Wielkopolskiego ZPN. Mecz lepiej rozpoczął przeciwnik, ale na gola Igora Ławrynowicza (Lech Poznań) z 13. minuty odpowiedział w 17. minucie Dawid Brzozowski (Motor Lublin). Chwilę przed przerwą naszą drużynę na prowadzenie wyprowadzić mógł Oskar Białek (Motor Lublin), lecz nie wykorzystał rzutu karnego. Ostatnie słowo należało do Damiana Kołtańskiego z Lecha Poznań (bramka w 66. minucie). – To był bardzo wyrównany mecz, w którym zmierzyły się dwa zespoły o podobnym potencjale. Jakość defensywy po obu stronach pozostawiała wiele do życzenia, dlatego obejrzeliśmy otwarte spotkanie, w którym jedni i drudzy mieli swoje okazje bramkowe. Obie drużyny mogły strzelić po kilka bramek, lecz niestety przegraliśmy 1:2 mówi Mirosław Komar.

Tym samym reprezentacja Lubelskiego ZPN odpadła z dalszej rywalizacji. – Jadąc na ten turniej, zdawaliśmy sobie sprawę ze swoich braków. Wiedzieliśmy, że mamy bardzo trudnych rywali, ale liczyliśmy na to, że przy odrobinie szczęścia i w optymalnej dyspozycji jesteśmy w stanie sprawić niespodziankę. To nam się nie udało, lecz turniej w naszym wykonaniu był solidny. Zawodnicy mieli okazję sprawdzić się na tle wymagających przeciwników i to była dla nich dobra szkoła – podsumowuje trener.

Lubelski ZPN – Wielkopolski ZPN 1:2 (1:1)
Bramki: Dawid Brzozowski 17’ – Igor Ławrynowicz 13’, Damian Kołtański 66’

Lubelski ZPN:
Skład:
Patryk Zan – Jakub Podoba (59’ Paweł Figura), Norbert Słabczyński, Marcel Sobiesiak (41’ Filip Szabaciuk), Dominik Marczuk – Jakub Rożen (52’ Mateusz Golba), Aleksander Olszewski, Bartłomiej Pleskacz (52’ Dawid Gierała), Dawid Brzozowski (67’ Maksymilian Flis), Miłosz Pacek – Oskar Białek (59’ Bartosz Fiedeń).

4. Lubelski ZPN – 0 pkt. – bramki 3:11

Po Puchar im. Kazimierza Deyny i zwycięstwo w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży sięgnęła reprezentacja Zachodniopomorskiego ZPN, która w finale pokonała Mazowiecki ZPN 2:1.

PUCHAR IM. KAZIMIERZA GÓRSKIEGO (ROCZNIK 2004)

Reprezentacja Lubelskiego ZPN z rocznika 2004 do końca liczyła się w walce o awans do finału turnieju finałowego Pucharu im. Kazimierza Górskiego, który odbywał się w Policach (Zachodniopomorski ZPN). Podopieczni Przemysława Szymczaka (I trener) i Kamila Skowrona (trener współpracujący) w dwóch pierwszych spotkaniach podzielili się punktami ze swoimi przeciwnikami (2:2 z Podlaskim ZPN, porażka w karnych 1:3 i 3:3 ze Śląskim ZPN, zwycięstwo w karnych 4:2). Zwycięstwo nad kadrą Wielkopolskiego ZPN zagwarantowałoby naszej drużynie promocję do dalszych gier. Gol Norberta Pacławskiego (Lech Poznań) zapewnił jednak wygraną rywalowi. Ten mecz składał się z dwóch różnych faz. Pierwsza połowa miała wyrównany przebieg. Przeciwnik częściej utrzymywał się przy piłce i to on nadawał ton grze, co udokumentował golem po naszym błędzie. Pod koniec premierowej odsłony rywal sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Kacpra Brzyskiego, za co obejrzał czerwoną kartkę. W drugiej połowie graliśmy z przewagą jednego zawodnika, osiągnęliśmy znaczną przewagę, co przełożyło się na klarowne okazje bramkowe, zabrakło nam jednak skuteczności – analizuje Kamil Skowron.

Tym samym reprezentacja Lubelskiego ZPN zajęła trzecie miejsce w grupie i odpadła z dalszej rywalizacji. – Jesteśmy zadowoleni z przebiegu całej imprezy, bo do ostatniego meczu walczyliśmy o najwyższe cele. Wynik jest przyzwoity, jednak pozostawiliśmy po sobie jeszcze lepsze wrażenie. Kilku zawodników indywidualnie pokazało się z bardzo dobrej strony i liczymy, że to podziała z korzyścią dla ich przyszłości – dodaje trener Kamil Skowron.

Na szczególną pochwałę zasłużył Fryderyk Janaszek z Motoru Lublin. Napastnik reprezentacji Lubelskiego ZPN został wytypowany przez prezesa Zachodniopomorskiego ZPN, Jana Bednarka, do najlepszej jedenastki turnieju.

Wielkopolski ZPN – Lubelski ZPN 1:0 (1:0)
Bramka: Norbert Pacławski

Skład: Arkadiusz Krzyżanowski (Bartosz Adrianek) – Karol Pendel (Klaudiusz Sypeń), Maciej Misiurek, Adrian Opolski, Jakub Kobyliński (Jakub Furman) – Tomasz Lemiecha (Michał Szałachowski), Oskar Gede, Maciej Orzechowski (Dawid Marek), Kacper Brzyski (Maciej Łopuszyński) – Igor Pytka (Piotr Urbański), Fryderyk Janaszek.

4. Śląski ZPN – 2 pkt. – bramki 5:8

Po Puchar im. Kazimierza Górskiego sięgnęła reprezentacja Wielkopolskiego ZPN, która w finale pokonała Dolnośląski ZPN 2:1.