lzpn.pl

REPREZENTACJE LUBELSKIEGO ZPN RYWALIZUJĄ W TURNIEJACH FINAŁOWYCH PUCHARU IM. KAZIMIERZA DEYNY I PUCHARU IM. KAZIMIERZA GÓRSKIEGO

5 lipca 2018

Reprezentacje Lubelskiego ZPN mają za sobą pierwsze dni rywalizacji w turniejach finałowych Pucharu im. Kazimierza Deyny i Pucharu im. Kazimierza Górskiego. Kadra rocznika 2004 zremisowała 2:2 z Podlaskim ZPN i 3:3 ze Śląskim ZPN. Reprezentacja rocznika 2003 przegrała oba mecze: 1:5 z Mazowieckim ZPN i 1:4 z Dolnośląskim ZPN.

PUCHAR IM. KAZIMIERZA DEYNY (ROCZNIK 2003)

Reprezentacja Lubelskiego ZPN z rocznika 2003 do turnieju finałowego Pucharu im. Kazimierza Deyny, który odbywa się w Będzinie (Śląski ZPN) w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, przygotowywała się na konsultacji szkoleniowej w Zamościu (26-28 czerwca). Podopieczni Mirosława Komara (I trener) i Michała Tusza (trener współpracujący) nie będą dobrze wspominali meczu inaugurującego zmagania (3 lipca) z Mazowieckim ZPN. Na bramkę Dawida Gierały z Motoru Lublin przeciwnik odpowiedział pięciokrotnie. – To był bardzo przeciętny mecz w naszym wykonaniu. Mając na uwadze, że to było nasze pierwsze spotkanie w turnieju, a ranga klubów, w których występują zawodnicy z Mazowieckiego ZPN, może zestresować naszych zawodników, długo rozmawialiśmy i budowaliśmy atmosferę. Mówiłem chłopakom, że przed pierwszym gwizdkiem sędziego szanse są równe, ale nie przełożyło się to na naszą postawę na boisku komentuje Mirosław Komar. Niewiele lepiej było w drugim dniu rywalizacji (4 lipca). Kadra Lubelskiego ZPN przegrała 1:4 z Dolnośląskim ZPN, a jedynego gola strzelił Oskar Białek z Motoru Lublin. – Rywal był od nas lepszy piłkarsko. Przegrywaliśmy 0:1, potem udało nam się doprowadzić do remisu, jednak przed przerwą znów straciliśmy bramkę. Na początku drugiej połowy mieliśmy okazję, by wyrównać, jednak zamiast wyniku 2:2 zrobiło się 1:3 i to załamało morale zespołu tłumaczy trener. Nasz zespół stracił szanse na awans do kolejnej fazy, a 6 lipca zakończy swój udział w turnieju meczem z Wielkopolskim ZPN. – To przeciwnik o podobnym potencjale, który również przegrał dwa pierwsze mecze. Walka o trzecią lokatę będzie bardzo ciekawa – zapewnia szkoleniowiec.

– Poziom turnieju jest wysoki. Przed startem zawodów zdawaliśmy sobie sprawę, z kim przyjdzie nam rywalizować, lecz liczyliśmy, że nieco dłużej będziemy mogli funkcjonować w poszczególnych spotkaniach, osiągając korzystny wynik. Przed wyjazdem mieliśmy trochę problemów kadrowych, co sprawiło nam kłopot podsumowuje Mirosław Komar.

Lubelski ZPN – Mazowiecki ZPN 1:5 (0:3)
Bramki: Dawid Gierała 66’ (rzut karny) – Szymon Włodarczyk 5’, 25’, 40’, Jakub Kisiel 46’, Gracjan Grot 50’

Lubelski ZPN:
Skład:
Bartosz Szewczak – Jakub Podoba (41’ Paweł Figura), Norbert Słabczyński, Marcel Sobiesiak, Filip Szabaciuk – Mateusz Golba (52’ Jakub Rożen), Aleksander Olszewski (60’ Dominik Marczuk), Bartłomiej Pleskacz (52’ Dawid Brzozowski), Dawid Gierała, Miłosz Pacek (60’ Maksymilian Flis) – Oskar Białek (52’ Bartosz Fiedeń).
Trener: Mirosław Komar.
Trener współpracujący: Michał Tusz.
P.o. trenera koordynatora LZPN: Łukasz Harbuz.

Lubelski ZPN – Dolnośląski ZPN 1:4 (1:2)
Bramki: Oskar Białek 27– Patryk Kusztal 10’, Arkadiusz Krysik 31’, Marcel Żurek 46’, Michał Szmigiel 61’

Lubelski ZPN:
Skład:
Patryk Zan – Jakub Podoba (67’ Bartosz Fiedeń), Norbert Słabczyński, Marcel Sobiesiak, Filip Szabaciuk (56’ Paweł Figura) – Jakub Rożen (41’ Maksymilian Flis), Dominik Marczuk, Bartłomiej Pleskacz, Dawid Brzozowski (53’ Dawid Gierała), Miłosz Pacek (63’ Mateusz Golba) – Oskar Białek.
Trener: Mirosław Komar.
Trener współpracujący: Michał Tusz.
P.o. trenera koordynatora LZPN: Łukasz Harbuz.


PUCHAR IM. KAZIMIERZA GÓRSKIEGO (ROCZNIK 2004)

Reprezentacja Lubelskiego ZPN z rocznika 2004 do turnieju finałowego Pucharu im. Kazimierza Górskiego, który odbywa się w Policach (Zachodniopomorski ZPN), przygotowywała się na konsultacji szkoleniowej w Zamościu (26-28 czerwca). Podopieczni Przemysława Szymczaka (I trener) i Kamila Skowrona (trener współpracujący) rozpoczęli rywalizację od remisu 2:2 z Podlaskim ZPN (2 lipca). Do przerwy przeciwnik prowadził 1:0, a w drugiej połowie podwyższył wynik na 2:0. Wprowadzeni na boisko Igor Pytka z BKS-u Lublin i Michał Szałachowski z Motoru Lublin dali drużynie pozytywny impuls, a swoimi bramkami ustalili rezultat spotkania na 2:2. W serii rzutów karnych lepsi okazali się rywale. W drugim dniu rywalizacji (3 lipca) reprezentacja Lubelskiego ZPN stanęła do walki ze Śląskim ZPN. Przeciwnik wygrywał już 2:0, jednak nasz zespół kolejny raz pokazał charakter i doprowadził do wyrównania. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 3:3. Rzuty karne lepiej egzekwowali piłkarze Lubelskiego ZPN. – W obu meczach udało nam się podnieść przy wyniku 0:2, dzięki czemu zyskaliśmy dużą przychylność kibiców. Brawa dla zawodników, że się nie poddali i walczyli do końca. Czujemy pewien niedosyt, ale zbytnio nie narzekamy i jesteśmy zadowoleni. Zmierzyliśmy się z mocnymi rywalami, jednak potrafiliśmy im się przeciwstawić i zaprezentować dobrą piłkę mówi Kamil Skowron. 5 lipca reprezentacja Lubelskiego ZPN zmierzy się ze swoimi rówieśnikami z Wielkopolskiego ZPN. Zwycięstwo zapewni naszej drużynie awans do finału, który został zaplanowany na 7 lipca.

Podlaski ZPN – Lubelski ZPN 2:2 (1:0), rzuty karne 3:1
Bramki: Oliwier Wojciechowski, Michał Mościcki – Igor Pytka, Michał Szałachowski

Lubelski ZPN:
Skład: Arkadiusz Krzyżanowski – Karol Pendel, Maciej Misiurek, Adrian Opolski, Jakub Kobyliński – Tomasz Lemiecha (Michał Szałachowski), Oskar Gede, Maciej Orzechowski (Igor Pytka), Kacper Brzyski (Maciej Łopuszyński) – Piotr Urbański (Dawid Marek), Fryderyk Janaszek (Jakub Furman).
Trener: Przemysław Szymczak.
Trener współpracujący: Kamil Skowron.
P.o. trenera koordynatora LZPN: Łukasz Harbuz.

Śląski ZPN – Lubelski ZPN 3:3 (2:2), rzuty karne 2:4
Bramki: Piotr Starzyński, Michał Marciniak, Maciej Misiurek (gol samobójczy) – Adrian Opolski, Tomasz Lemiecha, Michał Szałachowski

Lubelski ZPN:
Skład: Arkadiusz Krzyżanowski – Karol Pendel (Jakub Furman), Maciej Misiurek, Adrian Opolski, Jakub Kobyliński (Klaudiusz Sypeń) – Tomasz Lemiecha (Michał Szałachowski), Oskar Gede, Igor Pytka (Maciej Orzechowski), Kacper Brzyski (Maciej Łopuszyński) – Dawid Marek (Piotr Urbański), Fryderyk Janaszek.
Trener: Przemysław Szymczak.
Trener współpracujący: Kamil Skowron.
P.o. trenera koordynatora LZPN: Łukasz Harbuz.

Materiał opracowany przez Biuro Prasowe Lubelskiego Związku Piłki Nożnej

Partnerzy

pzpn urząd marszałkowski lubelska unia sportu ministerstwo sportu i turystyki