PUCHAR IM. KAZIMIERZA DEYNY ORAZ IM. KAZIMIERZA GÓRSKIEGO

16 maja 2018

W ubiegłym tygodniu odbyły się kolejne mecze grupowe rozgrywek PZPN o Puchar im. Kazimierza Deyny oraz o Puchar im. Kazimierza Górskiego. W sezonie 2017/2018 prowadzi je Podkarpacki ZPN. Reprezentacje Lubelskiego ZPN z rocznika 2003 oraz 2004 spotkały się ze swoimi odpowiednikami ze Świętokrzyskiego ZPN. Obie okazały się lepsze od przeciwnika i plasują się na drugim miejscu w swoich grupach. Do turniejów finałowych rozgrywanych na początku lipca promocję uzyskają dwa najlepsze zespoły z grup eliminacyjnych.

PUCHAR IM. KAZIMIERZA DEYNY (ROCZNIK 2003)

We wtorek 8 maja odbyła się czwarta kolejka rozgrywek grupowych o Puchar im. Kazimierza Deyny. Reprezentacja Lubelskiego ZPN z rocznika 2003 pokonała u siebie rówieśników ze Świętokrzyskiego ZPN 2:0. Bramki zdobyli reprezentujący na co dzień barwy Motoru Lublin Oskar Białek i Miłosz Pacek. W drugim meczu tej grupy Małopolski ZPN zwyciężył w Krakowie z Podkarpackim ZPN w takim samym stosunku bramek. Następna kolejka odbędzie się 24 maja. Lubelski ZPN zmierzy się wtedy z Małopolskim ZPN, czyli dotychczasowym liderem grupy. Do turnieju finałowego, który odbędzie się w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, awansują dwie najlepsze drużyny. Turniej zostanie rozegrany w dniach 2-8 lipca w Będzinie (Śląski ZPN).

Lubelski ZPN – Świętokrzyski ZPN 2:0 (2:0)*
Bramki: Oskar Białek 27’, Miłosz Pacek 36’

Lubelski ZPN: Bartosz Szewczak (63′ Dawid Krasowski) – Marcel Sobiesiak, Aleksander Olszewski, Norbert Słabczyński, Jakub Podoba, Bartosz Pleskacz (73′ Karol Warda), Paweł Figura (63′ Flip Szabaciuk), Oskar Białek (61′ Mateusz Golba), Dawid Gierała (59′ Dominik Marczuk), Miłosz Pacek (56′ Maksymilian Flis), Jakub Rożen (56′ Jan Mróz).
Trener: Mirosław Komar.
Trener współpracujący: Michał Tusz.
P.o. trenera koordynatora LZPN: Łukasz Harbuz.

Świętokrzyski ZPN:
Skład wyjściowy:
Kacper Kwapisz – Iwo Sochacki, Adam Grzywalski, Dawid Tutaj, Witold Łubek – Dominik Kowalik, Maciej Walkowiak, Marcin Jamioł, Wiktor Stawecki, Kamil Święcki – Kacper Śliwa.
Zawodnicy rezerwowi:
Piotr Kalista, Juliusz Lenckowski, Igor Podsiadły, Kamil Skiba, Igor Zawierucha, Jan Zgrzebnicki.
Trener: Mikołaj Pełka.
Trener współpracujący: Marcin Wróbel.
Trener koordynator ŚZPN: Michał Gębura.

*grano 2×40 minut.

KOMENTARZ TRENERA MIROSŁAWA KOMARA

Myślę, że wygraliśmy zasłużenie. Początek spotkania w naszym wykonaniu był dobry. Mieliśmy kontrolę nad meczem. W drugiej części pierwszej połowy trochę ją straciliśmy. Zespół przeciwnika wypracował sobie kilka dosyć groźnych stałych fragmentów gry – rzutów wolnych czy rzutów rożnych. Groźnych, ponieważ rywale dysponowali kilkoma zawodnikami o dobrych warunkach fizycznych. Potem strzeliliśmy gola na 1:0 i kilka minut później na 2:0, więc końcówka tej odsłony należała już do nas. Na początku drugiej połowy rywale próbowali gonić wynik, więc pojawiło się trochę zamieszania na boisku. Po dziesięciu minutach mecz znów był pod naszą kontrolą. Mieliśmy trzy, cztery stuprocentowe sytuacje. Nie udało się jednak zamknąć wyniku na 3:0. W końcówce przeciwnik trafił w poprzeczkę po stałym fragmencie. Reprezentacja Świętokrzyskiego ZPN to solidny zespół, ale tego dnia byliśmy lepsi. Tabela pokazuje, że losy awansu rozstrzygną się w ostatniej kolejce. Bez względu na nasz wynik w następnym meczu, w grze pozostaną Małopolska, Podkarpacie i my. Myślę, że gdyby nie przegrany tuż po objęciu kadry mecz w Ostrowcu Świętokrzyskim (7 września 2017 roku Lubelski ZPN przegrał 0:1 ze Świętokrzyskim ZPN – przyp. red.), to mielibyśmy dziewięć punktów. W korzystnej sytuacji stawia nas wysoka wygrana z Podkarpaciem (12 października 2017 roku Lubelski ZPN wygrał 6:3 – przyp. red.). Może to być handicap w przypadku takiej samej liczby punktów. Reasumując, sprawa awansu jest otwarta.

TABELA PO 4. KOLEJCE

1. Małopolski ZPN – 9 pkt. – bramki 10:3
  2. Lubelski ZPN – 6 pkt. – bramki 9:6
  3. Podkarpacki ZPN – 6 pkt. – bramki 10:9
  4. Świętokrzyski ZPN – 3 pkt. – bramki 1:12.

PUCHAR IM. KAZIMIERZA GÓRSKIEGO (ROCZNIK 2004)

Reprezentacja Lubelskiego ZPN z rocznika 2004 we wtorek rywalizowała w ramach rozgrywek o Puchar im. Kazimierza Górskiego. Drużyna trenera Przemysława Szymczaka zwyciężyła ze Świętokrzyskim ZPN 4:2 w czwartym meczu rozgrywek grupowych. Bramki dla zwycięskiego zespołu strzelali: Tomasz Lemiecha z Motoru Lublin, Karol Pendel z Niedźwiadka Chełm, Kacper Brzyski z Górnika Łęczna, Michał Szałachowski z Motoru Lublin. W drugim spotkaniu grupowym Małopolski ZPN przegrał w Krakowie z Podkarpackim ZPN 0:2. Po czterech meczach na pierwszym miejscu znajduje się reprezentacja Podkarpackiego ZPN, z kolei wiceliderem jest Lubelski ZPN. W piątej kolejce Świętokrzyski ZPN zagra z Podkarpackim ZPN. Natomiast Lubelski ZPN zmierzy się z Małopolskim ZPN. Mecze planowane są na 24 maja. Turniej finałowy rozgrywek zostanie rozegrany w dniach 1-7 lipca 2018 roku w Policach (Zachodniopomorski ZPN). Awansują do niego dwie najlepsze drużyny z grupy.

Lubelski ZPN – Świętokrzyski ZPN 4:2 (1:1)*
Bramki: Tomasz Lemiecha 8’, Karol Pendel 42’, Kacper Brzyski 48’, Michał Szałachowski 62’ – Iwo Kaczmarski 29’, Radosław Seweryś 52’

Lubelski ZPN:
Skład wyjściowy: Arkadiusz Krzyżanowski – Karol Pendel, Maciej Misiurek, Adrian Opolski, Jakub Kobyliński – Tomasz Lemiecha, Oskar Gede, Maciej Orzechowski, Kacper Brzyski – Piotr Urbański, Fryderyk Janaszek.
Zawodnicy rezerwowi: Bartosz Adrianek, Jakub Furman, Fabian Karwacki, Maciej Łopuszyński, Igor Pytka, Piotr Romańczuk, Michał Szałachowski, Piotr Urbański.
Trener: Przemysław Szymczak.
Trener współpracujący: Kamil Skowron.

Piotr Tomaszewski – Łukasz Cyran, Marcel Kudzia, Radosław Seweryś, Michał Matusiewicz – Piotr Wójcik, Wiktor Nasidłowski, Iwo Kaczmarski, Dawid Grabarczyk, Patryk Szczepanek – Bartosz Kralka.
Dawid Adamski, Mikołaj Łuczak, Bartosz Majewski.
Trener: Maciej Śmiech.