POLSKA GRAŁA Z BRAZYLIĄ. PRZETARCIE PRZED MECZEM Z HISZPANIĄ

Data wydarzenia: 9 października 2019, godz: 14:05
9 października 2019

3 585 widzów oglądało wtorkowy mecz towarzyski Polska – Brazylia. Na Suzuki Arenie o dwie bramki lepsze okazały się zawodniczki z Kraju Kawy, które zwyciężyły 3:1. Dla podopiecznych Miłosza Stępińskiego było to doskonałe przetarcie przed spotkaniem z Hiszpanią w ramach eliminacji do mistrzostw Europy. Przypomnijmy, że pojedynek z rywalem z Półwyspu Iberyjskiego odbędzie się 12 listopada br. (wtorek) o godzinie 18:00 na Arenie Lublin.

We wtorkowym meczu dostępu do bramki biało-czerwonych strzegła Katarzyna Kiedrzynek (wychowanka Motoru Lublin). Ponadto, w wyjściowym składzie na boisku pojawiły się zawodniczki Górnika Łęczna: Dominika Grabowska, Sylwia Matysik i Ewelina Kamczyk. Polki na początku spotkania miały znakomitą szansę, by otworzyć wynik. Strzał Ewy Pajor obroniła jednak Barbara. Niewykorzystana sytuacja szybko się zemściła. W 9. minucie po rzucie rożnym do siatki trafiła Formiga. Podopieczne Miłosza Stępińskiego odpowiedziały uderzeniami Patrycji Balcerzak i Dominiki Grabowskiej, z którymi z problemami poradziła sobie Barbara. Przed przerwą wynik nie uległ już zmianie.

Początek drugiej odsłony należał do przyjezdnych. Indywidualną akcję Debinhy wykończyła Tamires. Polki nie złożyły broni i szybko zdobyły kontaktową bramkę. Po kombinacyjnie rozegranym rzucie wolnym, znakomitym strzałem głową popisała się Małgorzata Mesjasz. Ostatnie słowo należało jednak do Brazylijek. W 79. minucie wynik spotkania na 1:3 ustaliła Debinha. Warto odnotować, że w 82. minucie na boisku pojawiła się kolejna zawodniczka Górnika Łęczna, Nikola Karczewska, która zastąpiła Ewelinę Kamczyk.

Polki swój kolejny mecz rozegrają 12 listopada br. (wtorek) o godzinie 18:00 na Arenie Lublin. Rywalem biało-czerwonych będzie Hiszpania.

Polska – Brazylia 1:3 (0:1)