lzpn.pl

PODSUMOWANIE SEZONU 2017/2018 W WYKONANIU REPREZENTACJI MŁODZICZEK ORAZ JUNIOREK MŁODSZYCH LUBELSKIEGO ZPN. ZMIANY OD SEZONU 2018/2019

2 sierpnia 2018

Reprezentacje Lubelskiego ZPN w kategorii młodziczka (zawodniczki r. 2005-2007) oraz juniorka młodsza (zawodniczki r. 2002-2004) mają za sobą sezon 2017/2018. Sukcesem mogą pochwalić się młodziczki prowadzone przez Przemysława Makowskiego, które uzyskały awans do turnieju półfinałowego Ogólnopolskich Rozgrywek Młodziczek.

RUNDA JESIENNA

Reprezentantki Lubelskiego ZPN w kategorii młodziczka oraz juniorka młodsza sezon 2017/2018 rozpoczęły od spotkania na boisku treningowym Areny Lublin z rówieśniczkami z Podkarpackiego ZPN (21 września 2017 roku). Młodziczki uległa swojemu rywalowi, w stosunku 1:4 (gol debiutującej w drużynie Elżbiety Szewczak ze Sparty Biłgoraj). Juniorki młodsze przegrały natomiast 1:3 (bramka Alicji Bijak z Unii Lublin).

W drugiej kolejce (1 października 2017 roku) piłkarki reprezentacji Lubelskiego ZPN udały się do Radłowa k. Tarnowa na mecz z Małopolskim ZPN. Niestety i tam nie udało się wywalczyć punktów. Gospodynie wygrały z naszymi ekipami 3:0 (młodziczki) i 2:0 (juniorki młodsze).

W ostatniej kolejce rundy jesiennej (25 października 2017 roku) na boisku Areny Lublin (sztuczna trawa) spotkały się zespoły Lubelskiego ZPN oraz Świętokrzyskiego ZPN. Tym razem nasze młodziczki wygrały 1:0 (gol Weroniki Orzełowskiej z AZS PSW Biała Podlaska), natomiast juniorki młodsze zwyciężyły 3:0 (bramki Alicji Bijak z Unii Lublin, Kai Franaszczyk z Unii Lublin i Nikoli Dębińskiej z Unii Lublin).

TABELE PO RUNDZIE JESIENNEJ (młodziczki)

  1. Podkarpacki ZPN 6 punktów, bramki 5:2
  2. Małopolski ZPN 4 punkty, bramki 3:1
  3. Świętokrzyski ZPN 4 punkty, bramki 1:1
  4. Lubelski ZPN 3 punkty, bramki 2:7

TABELE PO RUNDZIE JESIENNEJ (juniorki młodsze)

  1. Małopolski ZPN 9 punktów, bramki 13:1
  2. Podkarpacki ZPN 6 punktów, bramki 6:4
  3. Lubelski ZPN 3 punkty, bramki 4:5
  4. Świętokrzyski ZPN 0 punktów, bramki 0:13.

RUNDA WIOSENNA

Rundę wiosenną rozpoczęto 29 marca 2018 roku w Woli Chorzelowskiej. Reprezentacje Lubelskiego ZPN rywalizowały z rówieśniczkami z Podkarpacia. Młodziczki Lubelskiego ZPN wygrały 2:1 (gole Weroniki Korszeń z AZS PSW Biała Podlaska i Natalii Nestorowicz z AZS PSW Biała Podlaska), natomiast juniorki młodsze przegrały 1:3 (bramka Pauliny Tymon z AZS PSW Biała Podlaska). Dzięki zwycięstwu młodziczki nadal miały szansę na uzyskanie promocji do kolejnej fazy rozgrywek, natomiast juniorki młodsze straciły możliwość awansu do turnieju finałowego Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

W piątej serii spotkań (11 kwietnia 2018 roku) młodziczki, aby myśleć o awansie do turnieju półfinałowego, nie mogły przegrać meczu z Małopolskim ZPN. Bardzo wyrównane spotkanie zakończyło się remisem 2:2 (bramkę dla reprezentacji Lubelskiego ZPN zdobyła Weronika Orzełowska z AZS PSW Biała Podlaska, drugi gol padł po trafieniu samobójczym). Juniorki młodsze uległy swoim rówieśniczkom 3:6 (dwa gole Barbary Maksymiuk z AZS PSW Biała Podlaska i jedna bramka Alicji Bijak z Unii Lublin).

W ostatniej kolejce w dniu 22 maja 2018 roku w Kunowie młodziczki Świętokrzyskiego ZPN uległy Lubelskiemu ZPN 0:2 (gole Patrycji Budy z Hutnika Dubeczno i Amelii RugałyUKP Suchowiczteam Wólka Panieńska). Zwycięstwo reprezentacji młodziczek Lubelskiego ZPN prowadzonej przez trenerów Przemysława Makowskiego (trener główny) i Krzysztofa Sobieszczuka (trener współpracujący) dało awans do turnieju półfinałowego Ogólnopolskich Rozgrywek Młodziczek.

Juniorki młodsze prowadzone przez Paulinę Kawalec oraz Annę Jędrzejewską wygrały swoje spotkanie w stosunku 5:0 (gole Nikoli Dębińskiej z Unii Lublin, Wiktorii Sprawki z Granitu Bychawa, Kai Franaszczyk z Unii Lublin, Gabrieli Bielińskiej z Górnika Łęczna i Marioli Skoczylas z Granitu Bychawa) i tym samym ostatecznie sklasyfikowane zostały na miejscu 9-12 w rozgrywkach reprezentacji Wojewódzkich ZPN w Polsce.

TABELA KOŃCOWA (młodziczki)

  1. Podkarpacki ZPN 12 punktów, bramki 9:4
  2. Lubelski ZPN 10 punktów, bramki 8:10
  3. Małopolski ZPN 8 punktów, bramki 10:5
  4. Świętokrzyski ZPN 4 punkty, bramki 1:9

TABELA KOŃCOWA (juniorki młodsze)

  1. Małopolski ZPN 18 punktów, bramki 25:4
  2. Podkarpacki ZPN 12 punktów, bramki 11:7
  3. Lubelski ZPN 6 punktów, bramki 13:14
  4. Świętokrzyski ZPN 0 punktów, bramki 0:24.

TURNIEJ PÓŁFINAŁOWY OGÓLNOPOLSKICH ROZGRYWEK MŁODZICZEK

W dniach 1-3 czerwca 2018 roku na Mazowszu i w Wielkopolsce odbyły się turnieje półfinałowe Ogólnopolskich Rozgrywek Młodziczek. Zagrało w nich osiem reprezentacji WZPN U13 (jak wspomniano wcześniej – w pierwszej części eliminacji rozgrywanych jesienią i wiosną grały one w makroregionalnych grupach i jako dwa najlepsze zespoły z każdej grupy awansowały do półfinałów).

Kadra Lubelskiego ZPN rywalizowała w miejscowości Chrzypsko Wielkie (województwo wielkopolskie), a przeciwniczkami podopiecznych Przemysława Makowskiego i Krzysztofa Sobieszczuka były reprezentacje Wielkopolskiego ZPN, Dolnośląskiego ZPN i Warmińsko-Mazurskiego ZPN.

Pierwszy mecz, z gospodyniami turnieju, zakończył się bezbramkowym remisem. W drugim spotkaniu reprezentacja Lubelskiego ZPN przegrała 1:2 z rówieśniczkami z Dolnośląskiego ZPN. Na koniec nasza reprezentacja pokonała 3:0 Warmińsko-Mazurski ZPN, jednak wobec remisu Dolnośląskiego ZPN z Wielkopolskim ZPN, nie uzyskała awansu do dalszych gier.

TABELA KOŃCOWA 

  1. Wielkopolski ZPN 5 punktów, bramki 2:0
  2. Dolnośląski ZPN 5 punktów, bramki 3:2
  3. Lubelski ZPN 4 punkty, bramki 4:2
  4. Warmińsko-Mazurski ZPN 1 punkt, bramki 1:6.

SKŁAD REPREZENTACJI LUBELSKIEGO ZPN NA TURNIEJ PÓŁFINAŁOWY OGÓLNOPOLSKICH ROZGRYWEK MŁODZICZEK

Kinga Bień (UKS Dubler Opole Lubelskie), Julia Król (UKS Dubler Opole Lubelskie), Amelia Rugała (UKP Suchowiczteam Wólka Panieńska), Agnieszka Brewczyńska (KU AZS PSW Biała Podlaska), Weronika Korszeń (KU AZS PSW Biała Podlaska), Natalia Nestorowicz (KU AZS PSW Biała Podlaska), Aleksandra Posiewka (KU AZS PSW Biała Podlaska), Milena Rożnowicz (KU AZS PSW Biała Podlaska), Weronika Orzełowska (KU AZS PSW Biała Podlaska), Zuzanna Kołodziej (GKS Górnik Łęczna), Patrycja Buda (KS Hutnik Dubeczno), Nina Matejko (KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski), Julia Rudnicka (LKS Stok Zakrzówek), Emilia Świderska (MKS Avia Świdnik), Magdalena Staszczak (RWKS Sparta Biłgoraj), Julia Szczepanik (RWKS Sparta Biłgoraj), Elżbieta Szewczak (RWKS Sparta Biłgoraj), Wiktoria Raczkiewicz (RWKS Sparta Biłgoraj).


Od sezonu 2018/2019 dla reprezentacji WZPN dziewcząt i chłopców następuje zmiana makroregionów. Zmiany następują w zakresie roczników – młodziczki to kategoria wiekowa U14 – zawodniczki r. 2005-2006 (2007 – tylko 3 zawodniczki w kadrze meczowej), juniorki młodsze U16 – zawodniczki r. 2003-2004. Obrazuje to poniższy wykaz.

Grupa I

1. Podlaski ZPN,
2. Pomorski ZPN,
3. Kujawsko-Pomorski ZPN,
4. Warmińsko-Mazurski ZPN

I runda – 25.09.2018

Podlaski ZPN – Warmińsko-Mazurski ZPN
Pomorski ZPN – Kujawsko-Pomorski ZPN

II runda – 17.10.2018

Warmińsko-Mazurski ZPN – Kujawsko-Pomorski ZPN
Podlaski ZPN – Pomorski ZPN

III runda – 30/31.10.2018

Pomorski ZPN – Warmińsko-Mazurski ZPN
Kujawsko-Pomorski – ZPN Podlaski ZPN

Grupa II

1. Łódzki ZPN,
2. Mazowiecki ZPN,
3. Świętokrzyski ZPN,
4.Lubelski ZPN

I runda – 25.09.2018

Łódzki ZPN – Lubelski ZPN
Mazowiecki ZPN – Świętokrzyski ZPN

II runda – 17.10.2018

Lubelski ZPN – Świętokrzyski ZPN
Łódzki ZPN – Mazowiecki ZPN

III runda – 30/31.10.2018

Mazowiecki ZPN – Lubelski ZPN
Świętokrzyski ZPN – Łódzki ZPN

Grupa III

1. Podkarpacki ZPN,
2. Małopolski ZPN,
3. Śląski ZPN,
4. Opolski ZPN

I runda – 25.09.2018

Podkarpacki ZPN – Opolski ZPN
Małopolski ZPN – Śląski ZPN

II runda – 17.10.2018

Opolski ZPN – Śląski ZPN
Podkarpacki ZPN – Małopolski ZPN

III runda – 30/31.10.2018

Małopolski ZPN – Opolski ZPN
Śląski ZPN – Podkarpacki ZPN

Grupa IV

1. Dolnośląski ZPN,
2. Wielkopolski ZPN,
3. Lubuski ZPN,
4. Zachodniopomorski ZPN

I runda – 25.09.2018

Dolnośląski ZPN – Zachodniopomorski ZPN
Wielkopolski ZPN – Lubuski ZPN

II runda – 17.10.2018

Zachodniopomorski ZPN – Lubuski ZPN
Dolnośląski ZPN – Wielkopolski ZPN

III runda – 30/31.10.2018

Wielkopolski ZPN – Zachodniopomorski ZPN
Lubuski ZPN – Dolnośląski ZPN

Uwaga:
– do dalszych rozgrywek  awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy,
– zmiana terminu tylko za zgodą Komisji ds. Piłkarstwa Kobiecego PZPN.

Materiał opracowany przez Biuro Prasowe Lubelskiego Związku Piłki Nożnej

Partnerzy

pzpn urząd marszałkowski lubelska unia sportu ministerstwo sportu i turystyki