lzpn.pl

PO SPOTKANIU Z PRZEDSTAWICIELAMI KLUBÓW KLASY OKRĘGOWEJ

7 sierpnia 2018

W dniu 2 sierpnia br. o godzinie 16:30 w sali konferencyjnej przy ul. Prusa 8 w Lublinie, Lubelski ZPN zorganizował spotkanie z przedstawicielami klubów lubelskiej klasy Okręgowej. Omawiane były m.in. ważne kwestie dotyczące rozgrywek w sezonie 2018/2019. Prezes Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Bartnik przekazał przedstawicielom mistrzów klasy A okazałe puchary za zwycięstwo w rozgrywkach i awans do klasy Okręgowej w sezonie 2017/2018. Ponadto, każdy z klubów przystępujących do rozgrywek otrzymał od LZPN tablice taktyczne do wykorzystania przez trenerów.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele trzynastu klubów lubelskiej klasy Okręgowej (nieobecni byli przedstawiciele Janowianki Janów Lubelski, Piaskovii Piaski i Wisły II Puławy). Zebranie otworzył Prezes Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Bartnik. Puchary za zwycięstwo w rozgrywkach klasy A w sezonie 2017/2018 otrzymali przedstawiciele Unii Wilkołaz Świdniczanki Świdnik Mały. LKS Stróża (zwycięzca barażu) został nagrodzony pucharem za awans do klasy Okręgowej. Przypomnijmy, że Mazowsze Stężyca, jako najlepszy zespół grupy 2 klasy A, otrzymało puchar przed spotkaniem 26. kolejki z Żyrzyniakiem Żyrzyn (1:1). Wyżej wymienione drużyny zostaną nagrodzone również zestawem sprzętu sportowego, ufundowanym przez Lubelski Związek Piłki Nożnej. Następnie o organizacji i najważniejszych zmianach w Regulaminie Rozgrywek klasy Okręgowej, zasadach dotyczących zmian przynależności klubowej przez zawodników w „letnim oknie transferowym”, nowej Uchwale PZPN dot. czasu gry zawodników w kolejnych drużynach klubowych oraz Uchwale PZPN dot. ustalania wysokości ekwiwalentu za wyszkolenie zawodnika, która wchodzi w życie od 1 stycznia 2019 roku, opowiedział przewodniczący Wydziału Gier Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, Konrad Krzyszkowski.

W dalszej części spotkania przedstawiony został godzinowy terminarz rundy jesiennej sezonu 2018/2019. Kluby wymieniały uwagi i ustalały ewentualne zmiany terminu lub godziny meczu. W trakcie zebrania poruszano także inne tematy, nurtujące klubowych działaczy, na które odpowiadali przedstawiciele LZPN.

Rozgrywki lubelskiej klasy Okręgowej rozpoczną się 15 sierpnia br.

Materiał opracowany przez Biuro Prasowe Lubelskiego Związku Piłki Nożnej

Partnerzy

pzpn urząd marszałkowski lubelska unia sportu ministerstwo sportu i turystyki