lzpn.pl

PIŁKARZE AMATORZY DŁUŻEJ POCZEKAJĄ NA POWRÓT NA BOISKO

14 stycznia 2021

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej Minister Zdrowia Adam Niedzielski oraz Minister Edukacji Narodowej Przemysław Czarnek poinformowali o nowych decyzjach dotyczących walki z pandemią koronawirusa. Jedna z nich jest bardzo ważna dla piłkarzy amatorów.

Chodzi o będący elementem tzw. narodowej kwarantanny zakaz trenowania i rozgrywania meczów, który początkowo miał obowiązywać do 17 stycznia, lecz został przedłużony do 31 stycznia. Minister Adam Niedzielski zasugerował także, że należy uzbroić się w cierpliwość w oczekiwaniu na luzowanie obostrzeń. Powrót na boiska 1 lutego stoi więc również pod znakiem zapytania.

Przypomnijmy, że drużyny dziecięce i młodzieżowe klubów będących członkami PZPN i danego WZPN oraz uczestniczące we współzawodnictwie sportowym mogą trenować i grać w czasie kwarantanny narodowej. Warunkiem jest uzyskanie stosownego zaświadczenia od Wojewódzkiego Związku Piłki Nożnej. Więcej szczegółów znaleźć można POD TYM LINKIEM.

Dozwolone są też treningi i mecze z udziałem zawodowych piłkarzy.

Odpowiedź Ministerstwa Sportu na pismo PZPN z dnia 23.12.2020 r. w związku z wejściem w życie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii

źródło informacji: Łączy Nas Piłka

Partnerzy

pzpn urząd marszałkowski lubelska unia sportu ministerstwo sportu i turystyki