ORLĘTA RADZYŃ PODLASKI I UNIA HRUBIESZÓW ZAGRAJĄ W FINALE PUCHARU POLSKI NA SZCZEBLU WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO

Data wydarzenia: 24 maja 2018, godz: 18:22
24 maja 2018

23 maja odbyły się półfinały Pucharu Polski na szczeblu województwa lubelskiego. W Hrubieszowie Unia dość niespodziewanie pokonała Eko Różanka, a w Końskowoli Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski okazały się lepsze od miejscowego Powiślaka. Finał rozgrywek zaplanowano na 6 czerwca (Hrubieszów, godzina 17:30).

POWIŚLAK KOŃSKOWOLA – ORLĘTA RADZYŃ PODLASKI

23 maja o godzinie 17:30 w Końskowoli rozpoczął się półfinał Pucharu Polski na szczeblu województwa lubelskiego pomiędzy miejscowym Powiślakiem a Orlętami-Spomlek Radzyń Podlaski. Mecz lepiej rozpoczęli goście, którzy po bramce Michała Panufnika w 2. minucie prowadzili 1:0. W 34. minucie IV-ligowiec powrócił do gry, gdy Roberta Nowackiego pokonał Damian Kopeć. Niewiele później wynik pierwszej połowy na 1:2 ustalił Karol Rycaj. W 68. minucie podopieczni Łukasza Gizy ponownie doprowadzili do remisu (gol Patryka Grzegorczyka z rzutu karnego). Środkowy defensor w 72. minucie obejrzał czerwoną kartkę, przez co żółto-niebiescy kończyli to spotkanie w dziesiątkę. Orlęta wykorzystały grę w przewadze i zdobyły jeszcze trzy bramki (Krystian Puton z rzutu karnego, Karol Kalita i Arkadiusz Korolczuk). Ostatecznie radzynianie zwyciężyli 5:2, zapewniając sobie awans do finału.

Powiślak Końskowola – Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski 2:5 (1:2)
Bramki: Damian Kopeć 34′, Patryk Grzegorczyk 68′ (rzut karny) – Michał Panufnik 2′, Karol Rycaj 38′, Krystian Puton 73′ (rzut karny), Karol Kalita 80′, Arkadiusz Korolczuk 88′

Powiślak: Bicki – Antoniak, Grzegorczyk, Banaszek, Wankiewicz – Miazga (58′ Dudkowski), Fularski, R. Giziński (70′ Mietlicki) – Kopeć (62′ Kamola), Sułek, Pięta (70′ Kłyk).
Trener: Łukasz Giza.
Prezes: Artur Suszek.

Orlęta: Nowacki – Ciborowski, Kiczuk, Panufnik, Szymala (88′ Lipiński) – Kaganek (78′ Kalita), Kot, Krawczyk (76′ Korolczuk), Puton, Rycaj (83′ Demianiuk) – Stanisławski.
Trener: Damian Panek.
Prezes: Krzysztof Grochowski.

Żółta kartka: Krystian Puton
Czerwona kartka: Patryk Grzegorczyk 72′ (za pozbawienie rywala zdobycia bramki)
Widzów: 250
Sędziowali: Marcin Kluk (główny), Jarosław Jasina, Mariusz Słoboda (asystenci).

UNIA HRUBIESZÓW – EKO RÓŻANKA

23 maja o godzinie 17:30 w Hrubieszowie rozpoczął się półfinał Pucharu Polski na szczeblu województwa lubelskiego pomiędzy tamtejszą Unią a Eko Różanka. Faworytem tego spotkania byli goście, którzy na co dzień występują na poziomie IV ligi. Gol Jewgienija Gruia z 65. minuty zapewnił jednak zwycięstwo i awans do finału gospodarzom. – Przed sezonem założyliśmy sobie, że chcemy dojść do finału rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu województwa lubelskiego i ten cel udało nam się zrealizować – cieszył się po meczu szkoleniowiec hrubieszowian Dariusz Herbin.

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0 (0:0)
Bramka: Jewgienij Grui 67′

Unia: Tomczyszyn – Kazan, Zając (75′ Pietrusiewicz), Romanowski, Alochin – Omański, (80′ K. Oleszczuk), Kamiński, Podgórski, Wiejak, Grui – M. Oleszczuk (70′ Pańko).
Trener: Dariusz Herbin.
Prezes: Ernest Lipski.

Eko: Witkowski – Bartnik, Żakowski, Jędrzejuk, Sheluk (71′ Prus) – J. Gołąb (50′ Całka), Walaszek (56′ Wieliczuk), Błaszczuk (71′ Sztybel), Waniowski – Romaniuk, Więcaszek.
Trener: Jarosław Romaniuk.
Prezes: Andrzej Kaliszuk.