lzpn.pl

ORLĘTA ŁUKÓW W TRUDNEJ SYTUACJI

6 lutego 2019

Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków Łukowskiego Klubu Sportowego Orlęta Łuków, które odbyło się w dniu 25 stycznia br. w Łukowie, nie przyniosło korzystnych rozwiązań dla klubu. Nie udało się wybrać prezesa i zarządu klubu. Brak osiągniętego porozumienia pomiędzy osobami funkcjonującymi w stowarzyszeniu oznacza, że działalność Orląt stanęła pod dużym znakiem zapytania.

Sytuacja jest niezwykle trudna, nawet patowa. Nie ma władz klubu i brakuje środków na bieżącą działalność. W klubie, w sekcji piłki nożnej, funkcjonują drużyny młodzieżowe i seniorzy występujący w IV lidze.

Sympatycy piłki nożnej i sami piłkarze podjęli działania dla zapewnienia uczestnictwa drużyny w rozgrywkach IV ligi wiosną br. Za pomocą portalu www.zrzutka.pl zorganizowali akcję zbierania pieniędzy na rzecz ratowania Orląt Łuków.

„Łukowski Klub Sportowy Orlęta Łuków znalazł się w tragicznym położeniu. Niestety, groźba jego zniknięcia ze sportowej mapy Polski stała się realna jak nigdy przedtem. Na 4 lata przed jubileuszem 100-lecia Klub może ostatecznie przejść do historii, na zawsze” – czytamy w opisie akcji.

Więcej szczegółów na temat akcji można znaleźć klikając tutaj.

Materiał opracowany przez Biuro Prasowe Lubelskiego Związku Piłki Nożnej

Partnerzy

pzpn urząd marszałkowski lubelska unia sportu ministerstwo sportu i turystyki