lzpn.pl

MOTOR LUBLIN ORAZ AP-TOP 54 BIAŁA PODLASKA NAJLEPSZYMI ZESPOŁAMI FINAŁÓW WOJEWÓDZKICH ELIMINACJI DO TURNIEJU FINAŁOWEGO O PUCHAR PREZESA PZPN W WOJEWÓDZTWIE LUBELSKIM W KATEGORIACH U-11 I U-12

Data wydarzenia: 28 stycznia 2020, godz: 13:33

27 stycznia br. w hali Politechniki Lubelskiej (ul. Nadbystrzycka 36) odbyły się finały wojewódzkie eliminacji do turnieju finałowego o Puchar Prezesa PZPN w województwie lubelskim w kategoriach U-11 (r. 2009 i młodsi) i U-12 (r. 2008 i młodsi). W pierwszym turnieju zwyciężył Motor Lublin (w kategorii U-11), natomiast drugi turniej wygrał AP-TOP 54 Biała Podlaska (w kategorii U-12). Te dwa zespoły reprezentować będą województwo lubelskie w turniejach finałowych o Puchar Prezesa PZPN, które odbędą się w dniach 15-16 lutego 2020 r. w Warszawie.

W obu turniejach finałowych do rywalizacji przystąpiły najlepsze zespoły turniejów eliminacyjnych rozgrywanych w Lubelskim Związku Piłki Nożnej (10 powiatów) oraz w Oddziałach LZPN w Białej Podlaskiej, Chełmie i Zamościu.

Turniej w kategorii U-11 (r. 2009 i młodsi) wygrał Motor Lublin (trener: Jarosław Grajper). Żółto-biało-niebiescy duży krok do triumfu zrobili już w pierwszym spotkaniu, pokonując Górnika Łęczna (trener: Andrzej Chlebowicz) 2:1. Zielono-czarni prowadzili przez większą część meczu, ale końcówka należała do podopiecznych Jarosława Grajpera. Drugie miejsce zajął AMSPN Hetman Zamość (trener: Mariusz Kycko). Zamościanie wygrali cztery pojedynki, ulegając tylko Motorowi. Na najniższym stopniu podium uplasował się Górnik Łęczna. Trenerzy zespołów uczestniczących w rozgrywkach za najlepszego zawodnika uznali Tomasza Stachorzeckiego (Górnik Łęczna). Najlepszym bramkarzem wybrano Aleksandra Lembrycha (Motor Lublin).

Turniej w kategorii U-12 (r. 2008 i młodsi) wygrał AP-TOP 54 Biała Podlaska. Zawodnicy trenera Bogusza Sucheckiego wyszli z grupy z drugiej lokaty, ustępując miejsca jedynie Motorowi Lublin (trener: Michał Łuczak). W półfinale rywalem zespołu z Białej Podlaskiej był BKS Lublin (trener: Patryk Niezbecki). Bramka Wiktora Bobrowskiego zadecydowała o awansie TOP-u do finału. Po niezwykle emocjonującym spotkaniu pierwszy klub Sebastiana Szymańskiego (reprezentant Polski, zawodnik Dynama Moskwa) pokonał Motor 3:2. W meczu o trzecie miejsce Górnik Łęczna (trener: Jacek Tymosiak) po serii rzutów karnych okazał się lepszy od BKS-u Lublin (w regulaminowym czasie gry padł wynik 2:2). Najlepszym zawodnikiem zmagań wybrano Juliusza Rafalskiego (AP-TOP 54 Biała Podlaska). Za najlepszego bramkarza uznany został Cyryl Bolesta (AP-TOP 54 Biała Podlaska).

Motor Lublin i AP-TOP 54 Biała Podlaska reprezentować będą Lubelski Związek Piłki Nożnej w turniejach finałowych o Puchar Prezesa PZPN, które odbędą się w dniach 15-16 lutego 2020 r. w Warszawie.

WYNIKI TURNIEJU W KATEGORII U-11

AMSPN Hetman Zamość – UKS Niedźwiadek Chełm 1:0
Bramka: Filip Cieśla 9′

Górnik Łęczna – Motor Lublin 1:2
Bramki: Tomasz Stachorzecki 4′ – Wiktor Samonek 9′, Maciej Litwińczuk 11′

AF Głusk – AP-TOP 54 Biała Podlaska 1:1
Bramki:
Piotr Kowalczyk 5′ – Szymon Tokarski 10′

AMSPN Hetman Zamość – Motor Lublin 1:2
Bramki: Kamil Puzio 6′ – Damian Szalast 1′, Błażej Stefańczyk 4′

AP-TOP 54 Biała Podlaska UKS Niedźwiadek Chełm 0:1
Bramka:
Maksymilian Kloc 11′

Górnik Łęczna – AF Głusk 2:0
Bramki:
Tomasz Stachorzecki 5′, Kacper Stachorzecki 8′

AMSPN Hetman Zamość – AP-TOP 54 Biała Podlaska 3:0
Bramki:
Bartosz Bartnik 2′, Kacper Kurkowski (gol samobójczy) 4′, Filip Cieśla 6′

Motor Lublin – AF Głusk 3:0
Bramki: Damian Szalast 5′, 7’, Błażej Stefańczyk 9′

UKS Niedźwiadek Chełm Górnik Łęczna 0:3
Bramki: Tomasz Stocharzecki 1′, 10’, Natan Mundry 12′

AMSPN Hetman Zamość – AF Głusk 2:1
Bramki:
Kamil Puzio 1′, Filip Cieśla 7′ – Wojciech Rusiński 12′

AP-TOP 54 Biała Podlaska Górnik Łęczna 0:5
Bramki: Tomasz Stachorzecki 1′, Kacper Stachorzecki 3′, 9′, Natan Mundry 6′, Łukasz Seroka 11′

Motor Lublin – UKS Niedźwiadek Chełm 2:0
Bramki: Wiktor Samonek 3′, 5’

AMSPN Hetman Zamość – Górnik Łęczna 1:0
Bramka: Filip Cieśla 8′

AF Głusk – UKS Niedźwiadek Chełm 1:2
Bramki:
Szymon Otrocki 3′ – Antoni Oszwa 6′, Maksymilian Kloc 8′

AP-TOP 54 Biała Podlaska – Motor Lublin 2:2
Bramki: Kacper Kondraszuk 5′, Adam Hasiuk 9′ – Damian Szalast 8′, Błażej Stefańczyk 11′

KLASYFIKACJA KOŃCOWA TURNIEJU U-11

FOTORELACJA Z TURNIEJU U-11

WYNIKI TURNIEJU W KATEGORII U-12

Grupa A

UKS Niedźwiadek Chełm – BKS Lublin 0:1
Bramka: Alex Szady 10′

Górnik Łęczna – AMSPN Hetman Zamość 2:1
Bramki:
Wiktor Denka 11′, 13’ – Dawid Szczepanek 14′

UKS Niedźwiadek Chełm – Górnik Łęczna 0:3
Bramki:
Wiktor Denka 8′, 9’, Ksawery Liborski 11′

AMSPN Hetman Zamość – BKS Lublin 3:2
Bramki: Daniel Konik 8′, 9’, Karol Denkiewicz 12′ – Igor Gąsławski 10′, Franciszek Bielecki 11′

UKS Niedźwiadek Chełm – AMSPN Hetman Zamość 1:1
Bramki:
Aleksander Bornus 1′ – Mateusz Konik 15′

Górnik Łęczna – BKS Lublin 0:1
Bramka:
Franciszek Bielecki 8′

TABELA

Grupa B

AP-TOP 54 Biała Podlaska – Tomasovia Tomaszów Lubelski 4:0
Bramki:
 Juliusz Rafalski 3′, 9′, Dawid Wojdat 12′, Natan Piotrowicz 14′

Motor Lublin – Vrotcovia Lublin 3:1
Bramki:
Jakub Lenard 6′, Marcel Tama 11′, Maciej Kloc (gol samobójczy) 13′ – Marcel Krukowski 5′

AP-TOP 54 Biała Podlaska – Motor Lublin 0:0

Vrotcovia Lublin Tomasovia Tomaszów Lubelski 1:0
Bramka:
Marcel Krukowski 11′

AP-TOP 54 Biała Podlaska – Vrotcovia Lublin 3:1
Bramki:
Juliusz Rafalski 6′, Dawid Wojdat 15′, Natan Piotrowicz 15′ – Marcel Krukowski 7′

Motor Lublin – Tomasovia Tomaszów Lubelski 5:0
Bramki:
 Igor Sędłak’ 6′, Krystian Brzozowski 7′, Dawid Kamiński 10′, 11’, 13′

TABELA

MECZ O 7. MIEJSCE

UKS Niedźwiadek Chełm – Tomasovia Tomaszów Lubelski 0:0 k. 2:0

MECZ O 5. MIEJSCE

AMSPN Hetman Zamość – Vrotcovia Lublin 1:4
Bramki:
Kacper Krzyżak 3′ (gol samobójczy) – Paweł Hader 5′, 8’, Nikolas Bartoszek 10′, Jakub Kalbarczyk 12′

PÓŁFINAŁY

BKS Lublin – AP-TOP 54 Biała Podlaska 0:1
Bramka:
Wiktor Bobrowski 11′

Górnik Łęczna – Motor Lublin 1:1 k. 3:4
Bramki: 
Kacper Zarczuk 6′ – Dawid Kamiński 6′

MECZ O 3. MIEJSCE

BKS Lublin – Górnik Łęczna 2:2 k. 1:3
Bramki: 
Franciszek Bielecki 4′, Jakub Czochra 15′ – Wiktor Denka 5′, 8’

FINAŁ

Motor Lublin – AP-TOP 54 Biała Podlaska 2:3
Bramki:
Krystian Brzozowski 9′, Dawid Kamiński 13′ – Natan Piotrowicz 3′, 10′, Dawid Wojdat 10’

KLASYFIKACJA KOŃCOWA 

1. AP-TOP 54 Biała Podlaska
2. Motor Lublin
3. Górnik Łęczna
4. BKS Lublin
5. Vrotcovia Lublin
6. AMSPN Hetman Zamość
7. UKS Niedźwiadek Chełm
8. Tomasovia Tomaszów Lubelski

FOTORELACJA Z TURNIEJU U-12

Materiał opracowany przez Biuro Prasowe Lubelskiego Związku Piłki Nożnej

Partnerzy

pzpn urząd marszałkowski lubelska unia sportu ministerstwo sportu i turystyki