lzpn.pl

LUBELSCY SĘDZIOWIE POMAGAJĄ

Data wydarzenia: 1 października 2019, godz: 14:00

Pięć drużyn Stowarzyszenia Sędziów Piłki Nożnej Lubelszczyzny wzięło udział w 5. Biegu Charytatywnym PKO BP, który 14 września br. odbył się na stadionie lekkoatletycznym przy Al. Piłsudskiego w Lublinie.

Dzięki zaangażowaniu biegaczy Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże środki na pomoc dla dzieci z ośrodków opiekuńczo-wychowawczych. W tym roku będą one przeznaczone na edukację pozaszkolną tych dzieciaków. Dzięki m.in. naszemu wsparciu będą one mogły skorzystać z dodatkowych zajęć, np. lekcji baletu, robotyki czy gry na pianinie. Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże około miliona złotych na edukację dla blisko 750 dzieci z 47 placówek opiekuńczo-wychowawczych w całym kraju.

W Lublinie wszyscy uczestnicy przebiegli 3 726 okrążeń – to drugi wynik w kraju, natomiast pierwszy wynik w klasyfikacji generalnej – największa liczba okrążeń przez pierwsze 80 drużyn w każdym z 12 miast – 3 159 w Lublinie.

Najlepsza drużyna wystawiona przez Stowarzyszenie TEAM Zamość zajęła 10. miejsce z wynikiem 45 okrążeń. Kolejne dwa teamy pokonały po 43 okrążenia, a dwa następne odpowiednio – 42 i 41 „kółek”. Dzięki temu wszystkie ekipy znalazły się wysoko w klasyfikacji lubelskiego biegu.

W sumie w biegu wzięło udział blisko 1 200 sztafet w 12 miastach oraz 3,5 tys. dzieci. Razem przebiegli oni 44 862 okrążeń, czyli 17 944,8 km.

Partnerzy

pzpn urząd marszałkowski lubelska unia sportu ministerstwo sportu i turystyki