lzpn.pl

CHEŁMIANKA CHEŁM ZDOBYWCĄ PUCHARU POLSKI NA SZCZEBLU WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO

Data wydarzenia: 14 czerwca 2019, godz: 15:07

12 czerwca br. na Stadionie OSiR w Zamościu (ul. Królowej Jadwigi 8) odbył się Finał Pucharu Polski na szczeblu województwa lubelskiego. Po emocjonującym spotkaniu Chełmianka Chełm pokonała Hetmana Zamość 3:2.

Na pierwszą bramkę w środowym meczu trzeba było poczekać do 38. minuty, kiedy to bramkarza gospodarzy pokonał Hubert Kotowicz. Hetman odpowiedział 180 sekund później, a do siatki trafił Przemysław Kanarek. W 73. minucie zamościan na prowadzenie wyprowadził Dawid Skoczylas, jednak końcówka należała do Chełmianki. Gole Przemysława Koszela (89. minuta) i Mateusza Kompanickiego (92. minuta) zapewniły trofeum podopiecznym Artura Bożyka.

Po meczu zawodnicy, sztab szkoleniowy i działacze Chełmianki Chełm zostali uhonorowani przez LZPN pamiątkowymi medalami w kolorze złotym oraz okazałym pucharem. Nagroda finansowa dla zwycięzcy spotkania finałowego Pucharu Polski na szczeblu województwa lubelskiego: czek z LZPN na kwotę 7 tysięcy złotych oraz czek z PZPN na kwotę 40 tysięcy złotych. Uczestnicy finału – Fundacja KS Hetman Zamość – zawodnicy, sztab szkoleniowy i działacze otrzymali od LZPN pamiątkowe medale w kolorze srebrnym, zaś z PZPN czek na kwotę 10 tysięcy złotych.

Chełmianka Chełm będzie reprezentowała województwo lubelskie w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym.

Hetman Zamość – Chełmianka Chełm 2:3 (1:1)
Bramki: Przemysław Kanarek 41′, Dawid Skoczylas 73′ – Hubert Kotowicz 38′, Przemysław Koszel 89′, Mateusz Kompanicki 90+2′

Hetman: Amermajster – Dudek, Żmuda, Kanarek, Daszkiewicz (62′ Kopyciński), Skiba, Słotwiński, Buczek (87′ Pęcak), Kycko (83′ Pupeć), Oziemczuk, Rusiecki (46′ Skoczylas).
Trener: Jacek Ziarkowski.

Chełmianka: Osuch – Kwiatkowski, J. Niewęgłowski, Chodziutko (75′ Myszka), Koszel, Uliczny, Czułowski, Kocoł, Kotowicz, Kompanicki, Szpak.
Trener: Artur Bożyk.

Żółte kartki: Patryk Słotwiński, Michał Skiba, Michał Dudek – Patryk Czułowski
Sędziowali: Piotr Kozłowski, Piotr Boryca, Jędrzej Wolski (Lublin).