CHEŁMIANKA CHEŁM I GÓRNIK ŁĘCZNA W 1/16 FINAŁU PUCHARU POLSKI

Data wydarzenia: 26 września 2019, godz: 11:34
26 września 2019

25 września br. Chełmianka Chełm i Górnik Łęczna przystąpiły do rywalizacji w Pucharze Polski na szczeblu centralnym. Obie drużyny reprezentujące w tych rozgrywkach Lubelski Związek Piłki Nożnej zameldowały się w kolejnym etapie. Podopieczni Artura Bożyka wyeliminowali wyżej notowany Znicz Pruszków, a zielono-czarni okazali się lepsi od Gryfa Słupsk.

Na szczególną uwagę zasługuje wyczyn Chełmianki Chełm. Biało-zieloni świetnie rozpoczęli środowy mecz ze Zniczem Pruszków. W 28. minucie Piotra Misztala pokonał Volodymyr Hladkyy. Korzystny wynik utrzymywał się do 88. minuty, kiedy to do wyrównania doprowadził Maciej Machalski. Prawdziwe emocje przyniosła dogrywka. Na bramkę Patryka Czułowskiego z 99. minuty błyskawicznie odpowiedział Paweł Tarnowski. W 107. minucie II-ligowiec wyszedł na prowadzenie, a z gola ponownie cieszył się Maciej Machalski, który skutecznie egzekwował rzut karny. Chełmianka walczyła do końca i rzutem na taśmę dopięła swego. Do siatki po raz drugi trafił Volodymyr Hladkyy, a o awansie do kolejnej rundy miały zadecydował rzuty karne. W serii jedenastek więcej zimnej krwi zachowali podopieczni Artura Bożyka, którzy ostatecznie zwyciężyli 5:4.

Równie dramatycznego przebiegu nie miał mecz w Słupsku, gdzie o awans do kolejnej fazy walczył Górnik Łęczna. Zielono-czarni już przed przerwą przesądzili o losach tego spotkania. Bramkarza zespołu występującego na co dzień w rozgrywkach IV ligi pomorskiej pokonali kolejno: Marcin Stromecki, Paweł Wojciechowski i Krystian Wójcik. Gryf stać było tylko na honorową bramkę Damiana Mikołajczyka. Wynik mógł być jeszcze bardziej okazały, jednak w 45. minucie gry rzutu karnego nie wykorzystał Paweł Wojciechowski.

Losowanie 1/16 finału Pucharu Polski odbędzie się 27 września br. (piątek, godzina 12:00). Mecze tej fazy zaplanowano na 29, 30 i 31 października.

Chełmianka Chełm – Znicz Pruszków 3:3 pd., rzuty karne 5:4 (1:0, 1:1, 2:2)
Bramki: Volodymyr Hladkyy 28′, 120′, Patryk Czułowski 99′ – Maciej Machalski 88′, 107′ (rzut karny), Paweł Tarnowski 100′

Chełmianka: Osuch (119′ Szymkowiak) – Wołos, Kwiatkowski, Dobrzyński (46′ Kocoł), Myszka, Kraśniewski (96′ Salewski), Uliczny, Czułowski, D. Niewęgłowski, Wolski, Hladkyy.
Trener: Artur Bożyk.

Znicz: Misztal – Obst, Bochenek, Wrześniewski, Pyrka (70′ Tabara), Zjawiński, Drobnak, Noiszewski (46′ Moskwik), Baran, Rackiewicz (46′ Machalski), Tarnowski (117′ Suchanek).
Trener: Andrzej Prawda.

Żółte kartki: Rafał Dobrzyński, Michał Wołos, Dawid Salewski, Paweł Wolski, Paweł Uliczny – Marcin Rackiewicz, Arkadiusz Pyrka, Martin Baran, Robert Obst, Dariusz Zjawiński, Paweł Moskwik, Krystian Tabara.
Sędziował: Damian Gawęcki (Kielce).

Gryf Słupsk – Górnik Łęczna 1:3 (1:3)
Bramki: Damian Mikołajczyk 26′ (rzut karny) – Marcin Stromecki 11′, Paweł Wojciechowski 34′, Krystian Wójcik 45+1′ (rzut karny)

Gryf: Kędzia – Więckowski, Piechowski, Wańdzio, Hołowienko (78′ Majcher), Barnik, Szmytkiewicz (78′ Bednarczyk), Piekarski, Nałęcz (64′ Dąbrowski), Amoah, Mikołajczyk.
Trener: Grzegorz Bednarczyk.

Górnik: Kostrzewski – Zagórski, Midzierski, Pajnowski, Leandro, Lewandowski, Stromecki, Wójcik (49′ Nakrosius), Tymosiak (70′ Sasin), Stasiak (46′ Dzięgielewski), Wojciechowski.
Trener: Kamil Kiereś.

Żółte kartki: Jakub Hołowienko, Wojciech Barnik, Daniel Piechowski – Dominik Lewandowski.