lzpn.pl

BRAWO GKS GÓRNIK ŁĘCZNA – PIŁKARSKA DRUŻYNA Z LUBELSZCZYZNY Z TYTUŁEM MISTRZA POLSKI!

Data wydarzenia: 11 czerwca 2019, godz: 11:12

W decydującym meczu ostatniej kolejki rozgrywek Ekstraligi kobiet w dniu 8 czerwca br. Górnik Łęczna pokonał Medyk Konin 2:0 (1:0) po bramkach Eweliny Kamczyk. Tym samym zielono-czarne mogą pochwalić się kolejnym tytułem Mistrza Polski. Podobnie było w sezonie 2017/2018.

Trenerem drużyny z Łęcznej (podobnie, jak w poprzednim sezonie) jest Piotr Mazurkiewicz, chociaż nie obyło się bez trudnych momentów w zakresie postawy drużyny w rozgrywkach ligowych i pucharowych.

GRATULACJE ZA MISTRZA POLSKI w sezonie 2018/2019 – dla zawodniczek, sztabu szkoleniowego i kierownictwa klubu.

Po meczu cieszyli się wszyscy, którzy dołożyli swoją cegiełkę do sukcesu sportowego: zawodniczki, trenerzy, działacze.

Radośnie było w dużej grupie kibiców żeńskiego Górnika, głośno dopingujących drużynę w trakcie meczu. Na meczu górniczkom kibicowali także członkowie Zarządu LZPN – Robert Gromysz i Waldemar Grudzień.

W Górniku po kilkutygodniowym zawirowaniu na poziomie pracy z drużyną I trenera (zmiana trenera, strata szansy na grę w finale PP i następnie powrót na funkcję I trenera) prezes Krzysztof Kwiatkowski może spokojniej myśleć już o nowym sezonie.

Zdobyty tytuł pomoże w strategii rozwoju I drużyny i zadań szkoleniowo-organizacyjnych w kategoriach młodzieżowych w kolejnym sezonie, co ważne w kontekście działań szkoleniowych, organizacyjnych i finansowych PZPN dedykowanych w najbliższym czasie piłce nożnej kobiet.

PZPN przeprowadza duże zmiany w rozgrywkach młodzieżowych już w najbliższym sezonie 2019/2020, a od sezonu 2020/2021 zmiany w rozgrywkach seniorek na poziomie Ekstraligi, I i II ligi. Związek zainwestuje duże środki w nowe projekty.

Na meczu gościł prezes PZPN – Zbigniew Boniek, w towarzystwie Piotra Burlikowskiego, doradcy ds. sportowych, co podniosło rangę meczu. Nie zabrakło członka Zarządu PZPN – Zbigniewa Bartnika. Po meczu prezes Boniek, w towarzystwie Zbigniew Bartnika przewodniczącego Komisji ds. Piłkarstwa Kobiecego, honorował medalami obie drużyny. Drużyna GÓRNIKA z rąk prezesa Zbigniewa Bońka otrzymała okazały puchar za Mistrzostwo Polski, zaś Ewelinie Kamczyk wręczył nagrodę – złoty but – za tytuł najlepszy strzelec Ekstraligi w sezonie 2018/2019.

Ewelina zdobyła 35 bramek.

Górnik Łęczna – Medyk Konin 2:0 (1:0)
Bramki: Ewelina Kamczyk 39′, 77′

Górnik: Kowalska – Dyguś, Górnicka, Grec, Jelencić – Grabowska (68′ Zawistowska), Matysik, Balcerzak, Grzywińska, Kamczyk (88′ Sikora) – Zdunek.
Trener: Piotr Mazurkiewicz.

Medyk: Busch – Zając, Maskiewicz, Sałata, Lukas (90+2′ Lynch) – Kaletka, Gedgaudaite, Pakulska (82′ Chudy), Chudzik – Gawrońska (68′ Majda), Kopińska (90′ Piechocka).
Trener: Roman Jaszczak.

Sędziowały: Monika Mularczyk (Skierniewice), Kinga Seniuk-Mikulska (Lublin), Anna Wieczorek (Nowy Dwór-Parcela).

Kolejność medalowa drużyn w sezonie 2018/2019:

1. GKS GÓRNIK Łęczna – 65 punktów
2. MEDYK Konin – 64 punkty
3. Czarni Sosnowiec – 61 punktów.

fot. Paula Duda/PZPN

Materiał opracowany przez Biuro Prasowe Lubelskiego Związku Piłki Nożnej

Partnerzy

pzpn urząd marszałkowski lubelska unia sportu ministerstwo sportu i turystyki