lzpn.pl

AZS UMCS LUBLIN I POLSKA MYŚL SZKOLENIOWA NAŁĘCZÓW ODPADŁY Z PUCHARU POLSKI W FUTSALU

Data wydarzenia: 9 stycznia 2019, godz: 12:43

W pierwszy weekend stycznia br. odbyły się mecze 1/32 finału Pucharu Polski w futsalu na szczeblu centralnym. Województwo lubelskie na tym szczeblu rozgrywkowym reprezentowały dwa zespoły: AZS UMCS Lublin i Polska Myśl Szkoleniowa Nałęczów. Oba odpadły jednak z dalszej rywalizacji. 

5 stycznia br. w hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie zwycięzca turnieju eliminacyjnego wojewódzkiego Pucharu Polski w futsalu, Polska Myśl Szkoleniowa Nałęczów, rywalizował z I-ligową Gwiazdą Ruda Śląska. Wyżej notowany przeciwnik nie miał większych problemów z pokonaniem naszej drużyny, zwyciężając 10:0. Rywal był od nas zdecydowanie lepszy. Przed meczem myśleliśmy, że może uda nam się powalczyć i sprawić niespodziankę, ale to nam się nie udało. Udział w Pucharze Polski – zarówno w organizowanych przez LZPN eliminacjach, jak i w tym spotkaniu – był dla nas świetną przygodą  mówi zawodnik nałęczowian, Daniel Kędra.

6 stycznia br. w lubelskiej hali Globus AZS UMCS Lublin podejmował swojego sąsiada z ligowej tabeli, Buskowiankę Busko Zdrój. Po upływie regulaminowego czasu gry na tablicy wyników widniał rezultat 3:3 i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. W niej lepsi byli przyjezdni, którzy ostatecznie wygrali 8:3. Szkoda tej porażki, bo wyciągnęliśmy wynik z 1:3 na 3:3 i doprowadziliśmy do dogrywki, lecz sposób, w jaki traciliśmy bramki, woła o pomstę do nieba. W związku z tym musimy poprawić naszą grę w obronie, co przyda się, ale już tylko w rozgrywkach ligowych – tłumaczy trener lubelskiego zespołu, Artur Gadzicki.

Polska Myśl Szkoleniowa Nałęczów – Gwiazda Ruda Śląska 0:10 (0:5)
Bramki: 
Mateusz Mrowiec x3, Michał Hyży x3, Paweł Barański, Sylwester Gładkowski, Jakub Naleśnik, Piotr Hiszpański

Polska Myśl Szkoleniowa: Wrzosek – D. Kędra, Chyła, K. Kędra, P. Kędra, Murat, Frańczak, Jaśkiewicz.

AZS UMCS Lublin – Buskowianka Busko Zdrój 3:8 (0:1, 3:3, 3:5)
Bramki: Maciej Urtnowski x2, Łukasz Mietlicki – Tomasz Grzesiak x2, Michał Krzemiński, Dawid Porębski, Jakub Wałach, Marcin Taler, Adam Imiela, Adam Przeniosło

AZS UMCS: Furtak, Hajkowski – Ławicki, Tarkowski, Urtnowski, Kozieł, Ma. Ostrowski, Mietlicki, Szafrański, Król, Waszczyński.

fot. Tomasz Lewtak

Materiał opracowany przez Biuro Prasowe Lubelskiego Związku Piłki Nożnej

Partnerzy

pzpn urząd marszałkowski lubelska unia sportu ministerstwo sportu i turystyki